Zamknij

Wielkie święto triathlonu: Enea IRONMAN 70.3 GDYNIA

22:55, 30.07.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Kino letnie, skimboard, pokazy tańca hula, warsztaty z lepienia zamków z piasku dla dzieci i wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia w ramach Strefy Rodzinnej, która powstanie na Plaży Miejskiej w Gdyni w dniach 3-5 sierpnia. Z okazji IRONMANA w Gdyni osobny piknik z atrakcjami dla całych rodzin zostanie zorganizowany także dla mieszkańców dzielnicy Chwarzno – Wiczlino.

Motywem przewodnim tegorocznej Strefy Rodzinnej w ramach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia są Hawaje, bo to właśnie Hawaje są kolebką światowego triathlonu. W tym roku mija równo 40 lat od pierwszych, historycznych zawodów IRONMAN.

Z okazji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia na Plaży Miejskiej w Gdyni wyrosną palmy, a dla kibiców i plażowiczów odbędą siępokazy tańca Hula, tradycyjnego tańca hawajskiego. Nie lada atrakcją będą warsztaty z lepienia zamków z piasku dla dzieci, które są zaplanowane na sobotę i niedzielę (4-5 sierpnia). Oprócz tego przez cały weekend w Strefie Rodzinnej będzie można bezpłatnie korzystać z wielu innych atrakcji m.in. skimboardu, trampoliny czy basenu z piłeczkami. A w strefie animacji dla najmłodszych także malowanie buziek i wielkie bańki mydlane.

Strefa Rodzinna to także Kino Letnie z Wiśniowski. W piątek, 3 sierpnia o godz. 21:00 na Plaży Miejskiej w Gdyni zostanie wyświetlony film „Najlepszy", który zdobył nagrodę publiczności na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, a opowiada niezwykłą historię Jerzego Górskiego, który wyszedł z narkomanii i zdobył tytuł mistrza świata na dystansie Double IRONMAN.W sobotę, 4 sierpnia o godz. 21:00 zapraszamy z kolei na projekcję filmu „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem", dramat biograficzny opowiadający losy tenisowej rywalizacji Björna Borga i Johna McEnroe'a podczas Wimbledonu w 1980 roku.

Ponadto w niedzielę, 5 sierpnia – dzięki organizatorom Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, Rada Dzielnicy Chwarzno Wiczlino zorganizuje już po raz drugi Piknik Rodzinny IRONMAN Gdynia Zachód 2018... i to nie jeden, a dwa!

Lokalizacja pierwszego: pętla przy Sokółce w godzinach 12:00-18:00

Lokalizacja drugiego: ul. Okrężna (Stare Chwarzno) w godzinach 11:00-14:00.

Na terenie rekreacyjnym przy ul. Okrężnej (rejon siłowni na świeżym powietrzu w części przyleśnej) wśród bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców dzielnicy Chwarzno – Wiczlino będą zabawki dmuchane, zajęcia sportowe dla najmłodszych, stanowisko grillowe, muzyka wraz z animatorem oraz zawody sprawnościowe, w których do wygrania będą nagrody rzeczowe!

Na terenie przy pętli autobusowej Sokółka wraz z terenami rekreacyjnymi znajdującymi się w sąsiedztwie odbędą się zawody sprawnościowe dla młodszych i starszych nawiązujące do tradycji dzielnicy m.in. rzut podkową, wbijanie gwoździ w pieńki., rzut kaloszem, rzut lassem, rodzinny wyścig w workach, przeciąganie liny. Podobnie jak zawodnicy IRONMAN  będą wyścigi rowerowe... ale przy użyciu roweru odwrotnego! Dla odważnych skoki na trampolinach, dla młodszych uczestników miasteczko dmuchane składające się z 6 elementów w tym szalonego wipe-outa!

W strefie relaksu uczestnicy będą mogli nabrać sił na kolejne atrakcje jedząc świeże owoce i tradycyjnie  w naszej dzielnicy... dania z grilla. Przygotowane wydarzenia przeniosą część emocji związanych z IRONMAN do samego serca Chwarzna Wiczlina. 

[ALERT]1532984194320[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone