Zamknij

"Gdyńskie Poruszenie" w Parku Rady Europy

19:17, 01.07.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. gdyniasport.pl

Zmienna aura oraz mocny wiatr nie przestraszył miłośników aktywnego wypoczynku, którzy zjawili w sobotę w Parku Rady Europy na festynie „Gdyńskie Poruszenie: Samorząd od serca”. Pięciogodzinny maraton zajęć sportowych wprawił uczestników w dobry nastrój oraz uzupełnił ich poziom endorfin na długi, długi czas. 

To był prawdziwy festiwal zdrowia i sportu. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z pełnego wachlarza możliwości: od zumby, po jogę, pilates czy specjalistyczne warsztaty dla rodziców. Tego dnia w Parku Rady Europy królował taniec, uśmiech i dobra zabawa. Nad wszystkim czuwali instruktorzy Gdyńskiego Poruszenia – bezpłatnego cyklu zajęć sportowych dla mieszkańców.

          Zajęcia zumby prowadziła Monika Tran Van / fot. gdyniasport.pl

– W 2017 roku zorganizowaliśmy ponad 700 zajęć, w których wzięło udział 28 tysięcy osób. Te liczby udowadniają, że gdynianie kochają sport i są świadomi korzyści płynących z aktywności fizycznej – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – Festyn zorganizowaliśmy, aby spotkać się ze stałymi bywalcami naszych zajęć i podziękować im za nagrodę, którą otrzymaliśmy na początku czerwca w Warszawie. 

Mowa oczywiście o statuetce „Samorządu od serca”, która wręczana jest jednostkom terytorialnym, które w szczególny sposób zachęcają mieszkańców do regularnych badań oraz realizują rozmaite programy edukacyjno-zdrowotne. Organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie” postanowili nagrodzić miasto z morza i marzeń za m. in. niebanalne metody promocji profilaktyki zdrowotnej. 

Warto zaznaczyć, że każdy z uczestników festynu „Gdyńskie Poruszenie: Samorząd od serca” otrzymał, specjalnie przygotowaną na tę okazję, koszulkę, mógł skorzystać z darmowych badań profilaktycznych w punkcie Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej czy zrelaksować przy darmowych napojach bezalkoholowych. 

         Gdynianie kochają sport / fot. gdyniasport.pl

– Energia bijąca od ćwiczących jest ogromna. Wszyscy świetnie się bawią, a w dodatku dbają o swoje zdrowie, poprawiają sylwetkę i krążenie krwi – zauważa instruktorka zumby Monika Tran Van. – Uczestnicy dali z siebie wszystko, na ich twarzach widziałam uśmiechy, a to przecież jest najważniejsze - kończy instruktorka Gdyńskiego Poruszenia. 

Więcej informacji o tym projekcie oraz harmonogram zajęć można znaleźć tutaj. 

Michał Kozłowski / UM Gdyni

[ALERT]1530465342402[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone