Zamknij

XIX Arka Gdynia Summer Cup 2018

01:15, 30.06.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
FB

Po dwóch dniach piłkarskich zmagań na 11 różnych boiskach – w dniu 25 VI 2018 r. zakończyliśmy 19 edycję turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP 18', który odbył się pod Patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. 

W aktualnie zakończonej letniej odsłonie naszego Projektu zwycięskimi drużynami okazały się Bałtyk Koszalin (under 11) oraz Arkonia Szczecin (under 9). Poza pełnymi emocji rozgrywkami - młodzi zawodnicy uczestniczyli między innymi w koncercie Otwarcia Lata CUDAWIANKI 2018, czy zorganizowanych dla nich zajęciach marynistycznych.

Dodatkowo ponad 900 piłkarzy z różnych miast i krajów, zwiedzało główne atrakcje turystyczne Gdyni, takie jak Okręt ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Ponadto w pierwszym dniu zawodów, od razu po Ceremonii Otwarcia, wspólnie mieli okazję dopingować w Fun Zonie polską reprezentację w meczu z Kolumbią w ramach Mistrzostw Świata FIFA w Rosji.

Cały tegoroczny Projekt odbywał się aż przez 7 dni, bowiem dłuższe niż standardowe 4-dniowe pobyty zarezerwowali sobie goście z ARKA Gdynia United Kingdom Ltd, HAIKOU z Chin oraz WAKATAKE z Japonii, wypełniając swój czas dodatkowymi treningami pod okiem trenerów SI „ARKA” Gdynia oraz bardzo aktywnym zwiedzaniem Trójmiasta. 

Trenerzy drużyn uczestniczących w Projekcie też mieli swój czas na doskonalenie zawodowe podczas III edycji organizowanej przez nasze Stowarzyszenie konferencji metodycznej, pn. ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS. W sobotę 23 czerwca 2018 w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości a także na Stadionie Miejskim głównymi prelegentami były autorytety brytyjskiej myśli szkoleniowej, tzn. Colin Reid - trener edukator Brytyjskiej Federacji Piłkarskiej oraz Chris Mc Ginn - wykładowca klinik trenerskich FC "REAL" Madryt.

Przewodnim tematem tegorocznego kongresu było "Kształtowanie decyzyjności - innowacyjne metody treningowe w grupach młodzieżowych i juniorskich". Koordynacją Kongresu zajmował się bardzo zaangażowany w jego realizację Ksawery Sowiński - Psychosportica. 
 
Sam turniej piłkarski, którego była to już XIX edycja a w którym to dotychczas zagrało aż 219 klubów pokazuje, jak istotną kartę w historii klubu ARKA Gdynia zapisuje ten Projekt. W latach 2000 - 2018 zagrało w nim bowiem aż 16000 młodych piłkarzy z 12 różnych krajów świata. Cały turniej pokazał że piłka nożna to coś więcej niż sport, a przyszli piłkarze okazywali się bardzo przyjacielscy i pomocni, wobec swoich rówieśników z innych państw, pokazując tym samym, że bariery językowe nie stanowią dla dzieci problemu.  
 
NAJLEPSZA ÓSEMKA W KAŻDEJ KATEGORII: 
 
U 11 – rocznik 2007

1. BAŁTYK Koszalin – MISTRZ AGSC 2018

2. ARKA Gdynia SI

3. RADUNIA Stężyca

4. WIDZEW Łódź

5. Calisia Kalisz

6. FC BALTIKA Kaliningrad – Rosja

7. AS Pomorze Sopot

8. Warta Gorzów Wlkp.  
 

U 09 – rocznik 2009:

1. ARKONIA Szczecin - MISTRZ AGSC 2018

2. BE A STAR Warszawa

3. FC MAMONOVO – Rosja

4. Constract Lubawa

5. Champion Warszawa

6. Jaguar Gdańsk

7. Wakatake Japan – Japonia

8. Radunia Stężyca  
 
 
Podziękowania składamy w pierwszej kolejności także wszystkim życzliwym osobom i ogromnie zaangażowanym Wolontariuszom, w tym rodzicom dzieci Arki Gdynia z roczników 2007 oraz 2009, którzy w głównej mierze spowodowali, że dzieci z łotewskiego klubu FK LIEPAJA, czyli miasta siostrzanego Gdyni, w ogóle do nas mogły przyjechać, zaś chłopcy z Japonii mogli doświadczyć polskiej gościnności podczas kończącego Projekt pikniku. 

Wielkie podziękowania dla pracowników Referatów Promocji i Komunikacji z Mediami oraz Referatu ds. Współpracy z Zagranicą UM Gdyni oraz Dyrekcji i załogi Gdyńskiego Centrum Sportu, którzy nie tylko pomagali przy przygotowaniu tej bardzo wymagającej imprezy ale także w jej przeprowadzeniu. 

Wielkie dzięki także dla Szymona Sitka z Poznania oraz Szymona Muszyńskiego z GRAFIK STUDIO w Gdyni za profesjonalną pracę i pomoc we wszystkich bez wyjątku sprawach marketingowych. 

Nie może zabraknąć ukłonów w stronę niezawodnego o każdej porze dnia i nocy Michała Krzeszewskiego z AMB 24, który dosłownie na głowie stawał aby w sposób niezakłócony przeprowadzić obiecaną kibicom transmisję w naszej Fun Zonie AGSC 2018. 

Kwieciste słowa podziękowań kierujemy do Dyrekcji, pracowników i wszystkich zespołów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, za udział w organizacji Fun Zone'y oraz przepięknie przygotowaną i przeprowadzoną Ceremonię Otwarcia turnieju. 

Nie zapominamy także o Panu Sławomirze Pyrzyńskim z Concept4 Soccer oraz Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni, za życzliwość oraz znaczące wsparcie organizacji Projektu. 
 
Osobno dedykowane, specjalne podziękowania oraz zasłużone gratulacje składamy: 
AGACIE SZPARAGOWSKIEJ oraz JAKUBOWI KOWALCZYKOWI 
- ogromny szacunek za profesjonalizm i całkowite oddanie się sprawie organizacji tego Projektu! 
 
FANPAGE PROJEKTU
 
GALERIA FOTO

TOMASZ BOBRYK
Dyrektor S.I. "ARKA" Gdynia
Children & Youth Football Department Director

[ALERT]1530313711789[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone