Zamknij

Paweł Tarnowski liderem finałowego Pucharu Świata!

19:31, 05.06.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Paweł Tarnowski prowadzi w klasie RS:X po pierwszym dniu finałowych regat żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich w Marsylii. Poza nim w pierwszej dziesiątce znajduje się jeszcze troje Polaków.

We wtorek 5 czerwca u wybrzeży Francji odbyły się pierwsze wyścigi finałowego Pucharu Świata klas olimpijskich. Ostatecznie w regatach bierze udział 212 zawodników z 34 krajów, którzy będą rywalizują w 8 klasach. Pierwszy dzień rywalizacji upłynął przy wietrze wiejącym od 9 do 14 węzłów.

Po trzech wyścigach w windsurfingowej klasie RS:X na prowadzeniu znajduje się Paweł Tarnowski (SKZ ERGO Hestia Sopot), który co prawda rozpoczął ściganie od miejsca jedenastego, ale później dwa razy przypływał pierwszy. Dobrze poradził sobie także Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), który mijał linię mety dziewiąty, czwarty oraz szósty i zajmuje szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Wśród kobiet piąta jest natomiast Kamila Smektała (YKP Warszawa), po tym jak zajęła miejsca drugie, dwunaste oraz dziesiąte. Niezbyt udany początek zawodów na za sobą aktualna mistrzyni Europy Zofia Klepacka (Legia Warszawa). W pierwszym wyścigu Polka została złapana na falstarcie przy wywieszonej czarnej fladze (UFD), w drugim była szesnasta, a dzień zakończyła miejscem piątym i na razie plasuje się na piętnastej pozycji. Jednak do końca regat pozostało jeszcze przynajmniej dziewięć wyścigów i brązowa medalistka igrzysk w Londynie na pewno pokaże, że stać ją na więcej. Liderką jest Holenderka Lilian de Geus (UFD oraz miejsca 2. i 1.).

Nasza jedyna reprezentantka w klasie Laser Radial, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajęła tego dnia miejsca dziewiąte oraz ósme i znajduje się na piątej pozycji w całych zawodach. Prowadzi trzecia zawodniczka tegorocznych mistrzostw Europy Emma Plasschaert z Belgii (miejsca 4. i 2.).

Radosław Furmański znajduje się wśród młodych talentów, które poza Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspiera także Volvo Car Poland. Grupa tych uzdolnionych żeglarzy tworzy razem Volvo Youth Sailing Team Poland.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę na godzinę 11:00. Regaty w Marsylii potrwają do niedzieli 10 czerwca.

Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

[ALERT]1528220792365[/ALERT]

 

REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone