Zamknij

Artego wróciło do gry, Basket 90 pobity, będzie piąty mecz!

08:52, 10.04.2018 | Z.B
Skomentuj

Fantastyczna gra koszykarek Basketu 90 Gdynia w trzech ostatnich meczach sprawiła, że zwyciężczynie sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet, Artego Bydgoszcz stanęły pod ścianą i znalazły się na krawędzi. Tylko zwycięstwo w czwartym spotkaniu mogło przedłużyć ich szanse w play-off.

Od pierwszych minut pierwszej kwarty bydgoszczanki rzuciły się na rywalki, czym kompletnie zaskoczyły zawodniczki Gundarsa Vetry. Założyły potężny pressing w obronie i szybko i skutecznie atakowały. Zanim minął gdyniankom szok przegrywały już kilkunastoma punktami. Zawodniczki Basketu 90 miały trudności z wypracowaniem dogodnych pozycji rzutowych i chybiały na potęgę. Taka gra spowodowała, że po pierwszych 10 minutach przyjezdne prowadziły już 22 punktami.

W kolejnych minutach Basket bezskutecznie próbował odrabiać straty. Gdynianki grały na bardzo niskiej skuteczności i popełniały zbyt wiele strat aby móc nawiązać walkę z niezwykle zmotywowanym Artego. Udało im się co prawda wygrać drugą część tego meczu, ale do szatni na przerwę schodziły tracąc 20 oczek do rywalek i musiały odmienić swoją grę aby myśleć o zakończeniu tej serii w Gdyni.

Bydgoszczanki były tego dnia jednak nie do zatrzymania. Fantastycznie dzieliła i rządziła na parkiecie Jennifer O'Neill, zdobywczyni 16 punktów i asystentka przy kolejnych 11, sekundowały jej koleżanki: Julia Adamowicz – 16 pkt. i Danesha Stallworth - 12. Tego dnia nic nie mogło zagrozić zwycięstwu Bydgoszczy, aż sześć zawodniczek zdobyło 9 i więcej punktów. Po raz pierwszy w rywalizacji tych dwóch zespołów mecz miał tak jednostronny przebieg. Czwarte spotkanie pomiędzy tymi ekipami Basket przegrał na własnym parkiecie 52:83

Basket 90 Gdynia – Artego Bydgoszcz 52:83 (7:29, 17:15, 16:20, 12:19)

[ALERT]1523363577713[/ALERT]

Basket 90: Copper 13, Vitola 12 (10 zb), Skerovic 6, Handy 6, Aleksandravicius 4, Makurat 3, Jankoska 2, Kotnis 2, Podgórna 2, Ossowska 2, Jakubiuk 0.

Trener: Gundars Vetra

Artego: O'Neill 16 (11 as), Adamowicz 16, Stallworth 12, Szott-Hekmej 11, Stankovic 10, Żurowska-Cegielska 9, Międzik 6, Poboży 4, Bujniak 0.

Trener: Tomasz Herkt

Sędziowie: M. Koralewski, J. Pietrzak, T. Szczurewski

Z hali gier GCS: Ziemowit BUJKO,