Szubarga horror-show w Gdynia Arena!!!

06:20, 06.04.2018 | Z.B
Skomentuj
Foto, Piotr Sukiennicki

Tablica wyników wskazuje 89:87 dla gospodarzy, Do końca jest 0,7 sekundy. Goście mają piłkę. Rzut za trzy punkty da im zwycięstwo, ale nie trafiają.

Chwilę wcześniej Krzysztof Szubarga po długim przetrzymaniu piłki, fantastycznym wejściem pod kosz i lay-upem zapewnił swojemu zespołowi zwycięskie trafienie. Asseco wygrało i znów puka do pierwszej ósemki.

Po wyrównanym początku, przewagę zaczęli zdobywać gospodarze. W pewnym momencie zanotowali serię 9:0 i po trafieniu Filipa Puta prowadzili już 22:10. Straty odrabiali D.J. Shelton i Witalij Kowalenko, ale to Asseco po 10 minutach wygrywało sześcioma punktami. W drugiej kwarcie dzięki Krzysztofowi Szubardze i Marcelowi Ponitce przewaga Asseco znowu wzrosła - nawet do stanu 42:27. Pod koniec pierwszej połowy dąbrowianie zanotowali jednak serię 9:0 i po trójce Macieja Kucharka przegrywali tylko dwoma punktami. Później akcję wykończył jeszcze Szubarga i dlatego po 30 minutach było 51:47.

W trzeciej kwarcie goście nie potrafili zdobyć przewagi, bo gdynianie ciągle kontrolowali sytuację. Ważne trójki trafiali Szubarga oraz Dariusz Wyka, a m.in. dzięki akcji Jakuba Garbacza było już 79:68. MKS w ostatniej części meczu robił wszystko, aby zbliżyć się do rywali. Po trafieniach Sheltona i Jovana Novaka zmniejszył straty do trzech punktów, ale długo na więcej nie chciało pozwolić Asseco. W końcówce mimo to do remisu doprowadził Aaron Broussard. Kluczowa akcja należała jednak do Szubargi - to on swoim indywidualnym wejściem pod kosz zapewnił gospodarzom zwycięstwo 89:87.

Krzysztof Szubarga zanotował w tym meczu 26 punktów i 6 asyst dla gospodarzy. D.J. Shelton zdobył 30 punktów i 16 zbiórek dla gości. Double-double w szeregach MKS zaliczył również Aaron Broussard (10 pkt, 10 zb).

MKS zanotował aż 15 zbiórek więcej od Asseco (sam Shelton miał ich 16), ale nie wystarczyło to do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Asseco znowu korzystało ze swojej najlepszej broni - rzutów z dystansu. Tym razem gdynianie trafili 13 trójek (dla porównania MKS tylko 7).

Asseco Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza 89:87 (26:20, 25:27, 28:21, 10:19)

[ALERT]1523026925631[/ALERT]

Asseco: Szubarga 26, Szczotka 15, Garbacz 13, Żołnierewicz 11, Wyka 9, Ponitka 9, Witliński 4, Put 2, Jankowski 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

MKS: Shelton 30 (16 zb), Novak 17, Broussard 10 (10 zb), Kucharek 10, Wołoszyn 8, Kowalenko 7, Pamuła 5, Trojan 0.

Trener: Jacek Winnicki

Sędziowie: D. Zapolski, J. Pietrzak, T. Szczurewski

Z Gdynia Arena Ziemowit BUJKO,

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)