Zamknij
REKLAMA

Budowa drugiego niszczyciela min rozpoczęta

00:51, 21.09.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Czesław Mikołajew

We wtorek 18 września, o godz. 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A., należącej do grupy Remontowa Holding w Gdańsku odbyło się uroczyste cięcie blach na drugi z serii trzech niszczycieli min projektu 258 Kormoran II

Okręt budowany jest na mocy kontraktu podpisanego 27 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Obrony Narodowej na dostawę dla Marynarki Wojennej RP dwóch kolejnych niszczycieli min projektu 258 Kormoran II wraz z trzema pakietami wsparcia logistycznego. Budowa odbywa się w ramach konsorcjum ze stocznią Remontowa Shipbuilding S.A. jako liderem, w którego skład wchodzą także Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni oraz PGZ Stocznia Wojenna.

Pierwszy, prototypowy niszczyciel min ORP Kormoran, wszedł do służby 28 listopada 2017 r. Jednostka seryjna zaprojektowana została w biurze Remontowa Marine Design & Consulting z grupy Remontowa Holding, podobnie jak prototyp, posiadać będzie kadłub ze stali amagnetycznej.

Okręt typu Kormoran II przeznaczony jest do poszukiwania i zwalczania min morskich na wodach polskiej strefy ekonomicznej oraz w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym. Ważnym atrybutem okrętu są wysokie parametry manewrowe zapewniane przez pędniki cykloidalne napędzane silnikami spalinowymi oraz niskie sygnatury pól fizycznych.

Główne parametry okrętu typu Kormoran II:

wyporność: do 850 t
długość całkowita 58,50 m
szerokość maks. 10,30 m

źródło: Remontowa Shipbuilding S.A 

[ALERT]1537484528475[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone