Zamknij

Gdyński BiznesMam5

22:57, 29.08.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. materiały prasowe

Jesteś mamą, mieszkasz w Gdyni i myślisz o założeniu własnej firmy? Zgłoś się do projektu „Gdyński BiznesMam”. Jego piąta edycja wystartuje 12 września. Uczestniczki wezmą udział w merytorycznych i praktycznych warsztatach i spotkaniach. 

„Gdyński BiznesMam” to projekt skierowany do kobiet, które wychowują małe dziecko, ale jednocześnie chciałyby wrócić na rynek pracy. Otwarcie własnego biznesu pozwala pogodzić aktywność zawodową z rolą matki. I właśnie w tym ma pomóc ten program. Jego celem jest zachęcenie gdyńskich mam do działania i ukształtowania pomysłu na własną firmę.

Uczestniczki projektu poznają m.in.: tajniki skutecznej komunikacji czy efektywnego szukania klienta i pracownika. Wiedzę zdobędą podczas ośmiu spotkań warsztatowych. Dowiedzą się tam o tym, jak prowadzić działalność gospodarczą, nauczą się podstaw marketingu, dress code’u, jak promować swój biznes w social mediach czy jak skutecznie rekrutować. Poznają też historie kobiet, które brały udział w poprzednich edycjach projektu. Podczas spotkania „case study” usłyszą, jakie firmy prowadzą BiznesMamy i jak osiągnęły sukces. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu – od 12 września do 30 października. Zajęcia, które odbywać się będą w sali 107 Urzędu Miasta Gdyni (ul. 10 Lutego 24), poprowadzą m.in.: psychologowie, trenerzy i doradcy biznesowi, przedsiębiorcy-praktycy oraz wizażystka.

W projekcie mogą wziąć udział niepracujące mamy, które mieszkają w Gdyni i mają przynajmniej jedno dziecko w wieku do 6 lat. Uczestniczki mogą przebywać na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Podczas spotkań przedsiębiorczym mamom może towarzyszyć tylko jedno dziecko – w wieku do 2 lat. Opiekę nad nim sprawuje rodzic.


Zainteresowane uczestnictwem w projekcie mamy mogą się zgłaszać od 30 sierpnia do 10 września do godz. 12.00. Wszystko co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na portalu evenea.pl. Trzeba w nim podać swoje dane, opisać aktualną sytuację zawodową, uzasadnić, dlaczego chce się wziąć udział w projekcie oraz jakiego typu działalność gospodarczą chce się prowadzić. Spośród zgłoszeń wybranych zostanie 15 mam, które zakwalifikują się do projektu. Kobiety przystępujące do projektu zgłaszają się na wszystkie z proponowanych warsztatów.Dzięki temu zwiększą efektywność spotkań i stworzą spójną grupę przedsiębiorczych mam, które mają jeden cel – otwarcie własnej firmy.

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej projektu.

Magdalena Czernek / UM Gdyni

[ALERT]1535576475250[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone