Zamknij
REKLAMA

Ruszyła modernizacja gdyńskiej muszli koncertowej

11:13, 02.08.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Czesław Mikolajew

Na placu Grunwaldzkim rozpoczęły się prace budowlane związane z renowacją i rozbudową muszli koncertowej. Dzięki temu zyska ona nowe oblicze i funkcje. Będzie też miejscem tętniącym życiem przez cały rok.
 
Muszla koncertowa to nieodłączny element Śródmieścia Gdyni. Trwa jej modernizacja. Ruszyły prace, które nadadzą jej nowy blask. W przyszłym roku to miejsce będzie wyglądać zupełnie inaczej. Według koncepcji będzie łączyć funkcje kulturalno-rozrywkową z działalnością gastronomiczną. 
 
Po renowacji muszla koncertowa będzie łączyła tradycję z nowoczesnością. Powstanie miejsce do organizacji imprez, wydarzeń kulturalnych oraz koncertów. A przy okazji modernizacja ożywi przyległe tereny.

Przypomnijmy, w drodze przetargu oraz licytacji ceny, za kwotę 5 tysięcy złotych netto miesięcznie, miasto wydzierżawiło spółce Investownia muszlę koncertową oraz przylegający do niej teren na 20 lat. To łącznie niemal 600 metrów kwadratowych powierzchni, na której inwestor będzie mógł prowadzić działalność rozrywkową i gastronomiczną. Gdynia zarezerwowała sobie możliwość bezpłatnej organizacji miejskich imprez kulturalnych w muszli. Dlatego rozbudowa bryły wiąże się też z zapewnieniem zaplecza dla występujących tam artystów. Powstanie garderoba, węzeł sanitarny i prysznice.

                                    Wizualizacja koncepcji architektonicznej muszli koncertowej po renowacji // fot. materiały prasowe

Gdyńska muszla koncertowa w nowej odsłonie powinna zostać udostępniona mieszkańcom wiosną 2019 roku.

Magdalena Czernek / UM Gdyni

[ALERT]1533201144554[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (1)

CisovianCisovian

1 0

Przecież to przebudowa, gdzie jest Konserwator Zabytków? 20:53, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone