Zamknij

CrossEUWBA łączy przedsiębiorcze kobiety

19:40, 01.07.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkie kobiety biznesu – od początkujących „startuperek”, po doświadczone inwestorki – do udziału w międzynarodowym projekcie CrossEUWBA.

Cross EU Women Business Angels (WBA) to międzynarodowy projekt wspierający przedsiębiorczość kobiet. W ramach program PARP zapewnia wsparcie merytoryczne i organizacyjne w kontaktach kobiet biznesu – tych które szukają inwestorek, z tymi które szukają dobrych pomysłów na nowy biznes.

Projekt realizowany jednocześnie w Polsce, Grecji, Hiszpanii, Niemczech i Słowacji ma za zadanie zachęcić doświadczone inwestorki, menedżerki i właścicielki firm do inwestowania w start-upy, w szczególności założone i prowadzone przez kobiety czy te których usługi/ produkty skierowanie są do kobiet. Projekt aktywizuje kobiety z pomysłami na biznes, pomagając w ich realizacji i rozwijaniu.

Jak to działa

Projekt  zrzesza potencjalne „anioły biznesu” zainteresowane inwestowaniem w nowe pomysły i kobiece start-upy poszukujące źródeł dokapitalizowania swoich pomysłów. Obie grupy mają okazje spotkać się i nawiązać współpracę w trakcie organizowanych pitchingów. W międzyczasie prowadzone się szkolenia i warsztaty, zarówno dla potencjalnych inwestorek, jak i przedsiębiorczyń.

Organizatorzy zakładają, że realizacja projektu Cross przyczyni się do zwiększenia liczby prywatnych inwestorek inwestujących w startupy (WBA) oraz liczby kobiecych projektów gotowych do inwestycji.

 

CrossEUWBA w skrócie

Dla kogo?

dla prywatnych inwestorek (Women Business Angels – WBA), aby wyposażyć je w potrzebną wiedzę, narzędzia i kontakty,
dla przedsiębiorczyń (Women Entrepreneurs – WE), aby ułatwić im kontakt do Anielic Biznesu i pomóc im w przygotowaniu się do takiego spotkania.

Co możesz?

porozmawiać z praktykami o kluczowych kwestiach dotyczących biznesu,
rozwinąć umiejętności niezbędne podczas pitching’ów,
przedstawić swój start-up Aniołom Biznesu, którzy poszukują pomysłów takich, jak twój.

Jeśli twój start-up:

istnieje krócej niż 3 lata,
jest innowacyjny i skalowalny,
jest wyłącznym właścicielem pomysłu,
jest założony i prowadzony przez kobietę, a jego produkty/usługi skierowane są do kobiet,

możesz wziąć udział w najbliższym, wrześniowym pitchingu. Wystarczy zapoznać się z ogłoszeniem o naborze na stronie internetowej PARP, wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać go do 20 sierpnia na adres: [email protected]

Na pitching mogą być zaproszone inwestorki ze wszystkich państw, nie tylko z państwa będącego gospodarzem wydarzenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o modelach i strategiach biznesowych? A może potrzebujesz poprawić swoje umiejętności pitchingowe? Zgłoś się na szkolenia orgaznizowane w ramach projektu. Najbliższe szkolenie już 8 sierpnia w PARP

Zapraszamy założycielki start-upów, menedżerki i właścicielki firm do udziału w projekcie!

 

Pełna dokumentacja dotycząca projektu znajduje się na stronie internetowej PARP: http://www.parp.gov.pl/crosseuwba

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

[ALERT]1530466767286[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone