Zamknij
REKLAMA

Mama na etacie!

12:00, 25.05.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Aż 6 na 10 kobiet w Polsce, z powodzeniem łączy aktywność zawodową z życiem rodzinnym. Jak być konsekwentną i skuteczną w biznesie, nie zapominając o najważniejszej życiowej roli? Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER w swoich projektach wspiera działania przedsiębiorczych kobiet i już teraz zaprasza na regularnie odbywające się spotkania z cyklu STARTER dla Mam. Tymczasem, prezentujemy sylwetki przedsiębiorczych kobiet i niezastąpionych mam z Trójmiasta.

- Jako mama empatycznego, zdrowego i zawsze uśmiechniętego 6–latka do tej pory nie miałam wielu wyzwań. Mając takie dziecko, macierzyństwo jest wesołą przygodą i wielką nagrodą – mówi Magdalena Romanow, Dyrektor Przedszkola Little HARVARD oraz „ciocia” 32 przedszkolaków uczęszczających do placówki. Codziennie rano, do kawy dostaję zapakowane pudełeczko z podpisem „podejmij wyzwanie”.

- Nie jest łatwo żyć ze świadomością, iż każda decyzja ma wpływ na kształtowanie młodego człowieka. To praca z ogromnym poczuciem odpowiedzialności. Każde wypowiedziane przeze mnie zdanie, może być zapamiętane do końca życia przez moich podopiecznych. Balansowanie między polskim prawem, oczekiwaniami rodziców i tym co najważniejsze, czyli spokojem i uśmiechem wymalowanym na buzi dziecka, to bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać – dodaje.

Aż 6 na 10 pań potwierdza, iż z powodzeniem udaje im się łączyć aktywność zawodową z życiem rodzinnym. Ponadto, to kobieta jest właścicielką co piątej zarejestrowanej w naszym kraju firmy. W STARTERZE pragniemy aktywizować wszystkie mamy. Tradycją stały się już spotkania z cyklu „STARTER dla Mam”. To warsztaty dla kobiet, które chcą realizować swoje ambicje zawodowe i wrócić na rynek pracy. Spotkania cieszą się sporą popularnością bo pozwalają uczestniczkom zainspirować się, wymienić doświadczeniami i oderwać od codziennych obowiązków. Od 2016 r. odbyło się już 12 spotkań, a  do grona „STARTEROWYCH mam” należy już ponad 120 uczestniczek projektu. Dzięki wsparciu przedszkola Little Harvard, znajdującego się w STARTERZE, mamy mogą przekazać pod opiekę dzieci od 3. roku życia wykwalifikowanej kadrze przedszkola. Jak jednak pogodzić obowiązki zawodowe, wychowywanie dzieci i prowadzenie domu?

- Myślę, ze w moim przypadku sprawdzają się silny charakter i determinacja. Często mało śpię lub pracuję wieczorami. Wiem jednak, że kocham to co robię i nigdy nie zmieniłabym tego w jaki sposób żyję – wspomina Magdalena Ciszewska, dyrektor marketingu w SentiOne. Kiedyś pracowałam po 12-14 godzin na dobę, 6 dni w tygodniu. Praca była moim głównym priorytetem. Od kiedy jestem mamą, nie wyobrażam sobie aby poświęcać życiu zawodowemu tyle czasu. Stałam się po prostu bardziej efektywna., by moc spędzać więcej czasu z moją córką. Udaję się to dzięki elastycznym godzinom pracy.  Mam bardzo komfortową sytuację mając ruchome godziny pracy. Zdarza się, że muszę zrezygnować z dodatkowych zleceń. Dokonuję tego wyboru bez wahania. Rodzinę zawsze stawiam na pierwszym miejscu – dodaje.

- Ze zdumieniem obserwuje kobiety które mimo sukcesu zawodowego i wychowania dzieci, mają czas na siłownię, hobby, znajomych i wolontariat. Staram się wygospodarować czas i energię na te wszystkie rzeczy. Żyję jednak w ciągłym dylemacie: kolacja ze znajomymi czy wieczór z rodziną? Hobby czy zabawa z dzieckiem? Dodatkowa godzinka snu czy siłownia? Nie wiem czy uda mi się kiedykolwiek osiągnąć złoty środek, mam jednak poczucie, ze moje życie jest takie jakie sobie wymarzyłam – mówi Magdalena Ciszewska, na co dzień zdecydowana, pewna siebie pani dyrektor i uległa mama w domu.

Szczegółowe informacje dotyczące projektów Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER dostępne na stronie: http://starterbiz.pl/

 

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to 11-tysięczna społeczność, którą łączy idea przedsiębiorczości. Do STARTEROWEGO grona należą: dzieci, młodzież, nauczyciele, początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy oraz mentorzy. Z wielofunkcyjnej przestrzeni STARTERA skorzystało już ponad 500 startupów, a ponad 70 firm wynajęło przestrzeń na warunkach komercyjnych. STARTER odpowiada za projekty edukacyjne i wspierające biznes, takie jak: Startup Contest (organizowany wraz z infoShare), Clipster (tworzony wraz z Alfabeat), Lekcje Przedsiębiorczości czy STARTER dla Mam. W tym miejscu pierwsze kroki stawiały firmy: SentiOne, Everytap, Solwit SA, Quantum Lab czy Let’s Deliver. W styczniu 2018 roku STARTER obchodzi 6-lecie otwarcia siedziby przy ul. Lęborskiej 3b.

 

STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.

Więcej informacji: http://www.inkubatorstarter.pl.

fot. Michał Starczak

Karolina Matysek

[ALERT]1527242419943[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone