Zamknij
REKLAMA

Rozlicz PIT w Gdyni i zgarnij samochód

19:27, 01.03.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. materiały prasowe

Hybrydowa Toyota Yaris, rowery miejskie oraz karnety na Open’er Festival 2018 – jedna z tych rzeczy już niedługo może należeć do Ciebie. To nagrody, które można wygrać rozliczając PIT w Gdyni. Wystarczy wziąć udział w loterii. Ruszyła dziś i potrwa do 10 maja. Żeby mieć szansę na wygraną, trzeba się zarejestrować na stronie internetowej loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. 

Składając swoją deklarację podatkową w Gdyni nie tylko wpływa się na rozwój miasta, ale można też wygrać atrakcyjne nagrody. Właśnie ruszyła loteria, w której do zdobycia są: samochód osobowy marki Toyota Yaris Active Hybryd, dwa rowery miejskie Baltica Bicycles – typ Baltica Gdynia oraz siedem karnetów na wszystkie cztery dni Open’er Festival 2018.

Loteria jest skierowana do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gdyni. Żeby wziąć w niej udział, wystarczy rozliczyć PIT w Gdyni i zarejestrować się na stronie www.pitwgdyni.pl . Deklarację podatkową trzeba złożyć w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (osobiście lub przez Internet). Należy w niej wskazać gdyński adres zamieszkania. Trzeba też zachować potwierdzenie złożenia deklaracji. Zgłoszenia do udziału w loterii trwają do 10 maja do godz. 23.59. Żeby złożyć deklarację podatkową w Gdyni, nie trzeba być tu zameldowanym. Wystarczy, że mieszka się w naszym mieście.
 
Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania jest bardzo ważne. To jeden z kluczowych elementów zasilających budżet miasta. Aż 37% podatku płaconego przez mieszkańców do urzędu skarbowego wraca do gminy, która została wskazana jako miejsce zamieszkania. Wiele osób jest przywiązanych do miejsca, w którym zawsze składało PIT, pomimo tego, że od krótszego czy dłuższego czasu zamieszkuje w nowym miejscu. Kwota wpływająca do miejskiego budżetu od 1 osoby rozliczającej podatek PIT na terenie Gdyni to średnio ponad 2 tys. zł. Zaledwie 2000 osób może dać ponad 4 miliony wpływu do budżetu.
 
Do rozliczania PIT-u w naszym mieście zachęcają znani mieszkańcy Gdyni:

Katarzyna Figura – aktorka filmowa i teatralna. Zagrała w około 70 produkcjach filmowych. W październiku 2013 roku spełniła jedno ze swoich marzeń i przeprowadziła się do Gdyni. Jest aktorką Teatru Wybrzeże, wykłada też w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Dwukrotnie nagrodzona Złotymi Lwami, czyli nagrodą przyznawaną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – w 1999 roku za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w „Ajlawju”, a w 2003 roku za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Ubu król”.

Katarzyna Gruszecka-Spychała – wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. Zakochana w swoim mieście gdynianka, mieszka w Małym Kacku. Radca prawny, ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Na koncie ma też doświadczenia na planie filmowym oraz stworzenie pierwszego w Polsce stałego spektaklu, wykorzystującego videomapping - na zamku w Gniewie. Od 2011 roku była prezesem zarządu Agencji Rozwoju Gdyni. Jest współautorką Porozumienia ZIT, dającego podstawę do finansowania projektów metropolitalnych ze środków UE. W 2014 roku została powołana na pełnomocnika prezydenta Gdyni ds. rozwoju infrastruktury komunikacyjnej. Słucha muzyki dawnej, szczególnie barokowej. Uwielbia gotować. Za największą przyjemność w życiu uważa czytanie.

Jola Słoma i Mirek Trymbulak – jedna z najbardziej znanych gdyńskich par. Projektanci mody, których pasją jest kuchnia roślinna. Promują wegański styl życia. Swoje dania i produkty przygotowują w Pracowni Kulinarnej Atelier Smaku. Tam też powstaje ich autorski program kulinarny „Atelier Smaku”, który można oglądać na antenie Kuchni+.

Marcus da Silva – piłkarz Arki Gdynia. Brazylijczyk, pochodzi z Miasta Boga – Rio de Janeiro. Tam zaczynał swoją sportową karierę. Od 2012 roku gra w Arce Gdynia. Jak sam mówi, nasze miasto, to jego drugi dom. Tu mieszka, ma rodzinę i rozwija swoje pasje.

Grzegorz Gzyl – aktor; pochodzi z Buska-Zdroju, ale jako swoje miejsce na ziemi wybrał Gdynię. Jak sam mówi, uwielbia spędzać tu czas i nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. Mógł pracować w Teatrze Starym w Krakowie, ale zobaczył „Skrzypka na dachu”, którego wystawiał Teatr Muzyczny w Gdyni i się zakochał. W latach 1987-1994 występował właśnie w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Teraz jest aktorem Teatru Wybrzeże.

Regulamin loterii "Rozlicz PIT w Gdyni"

 Magdalena Czernek/UM Gdyni

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone