Zamknij

Ciągłe zmiany kadrowe w PKP Cargo

19:27, 03.02.2018 | T.T
REKLAMA
Skomentuj
inforail.pl

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Kolejowych R.P. w Gdyni CARGO jest zaniepokojony prowadzeniem polityki kadrowej w spółce giełdowej PKP Cargo SA.

W ostatnim okresie czasu dokonano wielu, wielu, wielu zmian - wypowiedzeń, zwolnień, przeniesień pracowników z wysokich szczebli zarządzania. W tak dużej firmie zmiany kadrowe są niezbędne by intensyfikować, zwiększać wydajność, poprawiać organizację i zarządzanie, by poprawiać mierniki, wskaźniki, efektywność czy minimalizować koszty. Jednakże Zarząd MZZPK RP w Gdyni wątpi w powyższe przesłania, z uwagi na dużą skalę chaosu kadrowego w Spółce.

Jak zareagują inwestorzy giełdowi? Czy o problemach kadrowych wie nadzór właścicielski   w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów? Czy wiedzą o zmianach na szeregu szczeblach zarządzania spółki giełdowej? W efekcie czy jest to właściwe dla firmy poruszającej się na trudnym rynku z ogromną konkurencją?

By nie być gołosłownym, w ostatnim czasie zwolniono bądź przeniesiono: Prezesa PKP Cargo SA oraz członka Zarządu ds finansowych (złożyli dymisję) - obie te funkcje pełni do czasu wyboru Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP Cargo SA (w pierwszej turze zgłoszeń nikt się nie zdecydował by kandydować). Członka Zarządu ds operacyjnych; Dyrektorów Biura Kierowania Przewozami; Dyrektora Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi; Dyrektora Biura Promocji; Dyrektora Biura Handlowego - Rynek Paliwa Stałych; Dyrektora Biura Handlowego - Rynek Hutniczy; Dyrektora Biura Handlowego - Rynek Artykułów Budowlanych; Dyrektora Biura Strategii i Współpracy z Zagranicą; Dyrektora Biura Logistyki Przewozów; zastępcę Dyrektora Biura Bezpieczeństwa; zastępcę Dyrektora Biura Logistyki Przewozów; zastępcę Dyrektora ds Utrzymania w Śląskim Zakładzie Spółki; zastępcę Dyrektora ds Operacyjnych w Centralnym Zakładzie Spółki; zastępcę Dyrektora ds Ekonomicznych w Zachodnim Zakładzie Spółki; zastępcę Dyrektora ds Przewozowych w Zachodnim Zakładzie Spółki oraz Dyrektora Północnego Zakładu Spółki. To nie wszystko, gdyż są dokonywane zmiany personalne na stanowiskach niższej kadry zarządczej.

Czemu mają służyć takie zmiany czy KTOŚ wie? Jak wyjdzie na tym firma PKP Cargo SA czy KTOŚ zdaje sobie sprawę? Jak będzie postrzegana firma pozbywająca się bezpodstawnie fachowców? Czy ktokolwiek zrozumie zakończenie pełnienia funkcji Dyrektora  w Północnym Zakładzie Spółki PKP Cargo przez Krzysztofa Duszczyka? Dyrektor, który swoją pracą i wiedzą wywindował Zakład Północny jako najlepiej funkcjonujący w Spółce! Dyrektor z którego doświadczenia korzystała Spółka przy wyprowadzaniu z zapaści Zakładu Dolnośląskiego, a następnie Zakładu Zachodnio - Pomorskiego! Pozbycie się takiego menedżera z firmy jest niezrozumiałe i niewytłumaczalne!

 

Zarząd Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Kolejowych R.P. w Gdyni CARGO wnosi o wnikliwe sprawdzenie zasadności dokonywanych zmian personalnych na taką skalę w Spółce PKP Cargo SA.

 

                                                                       

Za Zarząd 

Przewodniczący MZZPK R.P. w Gdyni CARGO

/-/Tadeusz Tuma

 


 

                                                                                                     

 

                                                                                                     

 

REKLAMA

Komentarze (5)

EmerytEmeryt

13 1

Za każdym razem gdy rząd się zmienia są zmiany w spółkach i zakładach to nic nowego lecz może przynieść korzyści dlatego że czasami prezesi i dyrektorzy traktują zakład jak swój folwark w którym pracować może tylko rodzina i przyjaciele a resztę traktują jak piąte koło. Zmiany też mogą być na lepsze 14:11, 08.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolkkaPolkka

9 0

Niektorzy działacze są przekonani ,że stanowiska dyrektora,naczelnika są dozgonne,to nie komuna,starzy działacze myślą,ze są nie do ruszenia,jeden drugiego wspiera bo czują się pewnie,ale niestety wchodzi młode pokolenie mądre,solidne,bez układow i dlatego czas odejść....... 19:09, 07.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ByłyByły

5 2

Pracowałem w Cargo w gdyni za czasów sołtysa i spółki sami złodzieje wreszcie ze nastapily zmiany i dodam ze jeszcze kilku złodzieji z Gdyni pracuje w cargo ich też powinni usunąć od władzy . 22:51, 08.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JakiJaki

5 0

Dyrektora w Północnym Zakładzie Spółki PKP Cargo przez Krzysztofa Duszczyka? Dyrektor, który swoją pracą i wiedzą wywindował Zakład Północny jako najlepiej funkcjonujący w Spółce! Dyrektor z którego doświadczenia korzystała Spółka przy wyprowadzaniu z zapaści Zakładu Dolnośląskiego, a następnie Zakładu Zachodnio - Pomorskiego! Pozbycie się takiego menedżera z firmy jest niezrozumiałe i niewytłumaczalne! Dziwię sie że dla przewodniczacego to jest niezrozumiałe i niewytłumaczalne czyżby byl na tyle ślepy i głuchy od lat Krzysztof D wraz z Krzysztofem P traktowali spółkę jak własną posadzili na stolkach tylko swoja rodzinę naczelnikami zostali synowie Krzysztofa P. którzy do dziś pracują.Pracownicy spółki tzn ustawiacze i manewrowi zamiast pracowac przy manewrach pracowali na budowie u sołtysa tzn Krzysztofa P. i pobierali za to wynagrodzenie ze spółki. Panie Tuma i to dla pana jest niezrozumiałe, można byłoby wiecej napisać, dziwię sie że wcześniej nie dokonano zmian, to dla mnie nie jest zrozumiałe.
04:11, 09.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pracownikpracownik

5 0

Pracowałem kilka 35 lat w PKP Cargo i wiem. że Północny Zakład Spółki to był i nadal jest PRYWATNY FOLWARK PANA KRZYSZTOFA DUSZCZYKA. Obsadził wszystkie kluczowe stanowiska swoją rodziną: Duszczyków. Pobłockich, Tumów i innych. Jest to swoista mafia i mam nadzieję, że te zmiany personalne jeszcze się nie skończyły i w końcu wkroczy tam Prokurator aby wyjaśnić wiele spraw tej sitwy. 15:44, 21.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone