Zamknij
REKLAMA

Crist buduje statek polarny

20:09, 09.01.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Ulstein Group

Stocznia CRIST rozpoczęła prace nad wyjątkowym projektem. W Gdyni powstaje nowoczesny polarny statek pasażerski na zamówienie norweskiego armatora. NB 312, bo tak będzie nazywać się jednostka, ma zapewnić pasażerom niespotykany wcześniej w podobnych warunkach komfort i luksus. Firma ma za sobą oficjalne, pierwsze cięcie stali.

Dzięki tej jednostce wycieczki za pole podbiegunowe mają być bardziej ekscytujące niż do tej pory. Stocznia Crist wraz z początkiem roku ruszyła z pracami nad NB 312 – wyjątkową inwestycją realizowaną na potrzeby armatora z Norwegii. To wielofunkcyjny, polarny statek pasażerski, który ma pływać dla Lindblad Expeditions Holdings pod marką National Geographic. Co ciekawe, zawiśnie na nim bandera… Wysp Bahama. Rejsy tego typu zapewniają dodatkowe, edukacyjne atrakcje, na przykład kontakt z naukowcami i badaczami.

W gdyńskiej stoczni zostanie zbudowana cała jednostka z częściowym wyposażeniem, za granicą – na zlecenie norweskiej stoczni Ulstein – będą wykonywana tylko nadbudówka i ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko powinno być gotowe w pierwszym kwartale 2020 roku. Przypomnijmy, że stocznia Crist działa w Gdyni już od 1990 roku, od 2010 roku przekształcając się w spółkę akcyjną. Firma wśród swoich dokonań wymienia na przykład budowę trzech statków do stawiania morskich farm wiatrowych jako jedyna stocznia w Europie.

Gdynia.pl
 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone