Zamknij
REKLAMA

Milionowe wyłudzenia przez spółkę z Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

18:38, 24.07.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. CBA

Agenci CBA zatrzymali 8 osób – wśród nich jest Wojciech K. - przedstawiciel spółki z siedzibą na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nominalny prezes tej spółki, dwoje naukowców z politechniki oraz inne osoby działające w ramach lub w porozumieniu z członkami zorganizowanej grupy przestępczej.

Wojciech K. to syn Teresy Kamińskiej - byłej minister w rządzie Jerzego Buzka. 

Warto zaznaczyć, że  Wojciech  K., już wcześniej usłyszał zarzuty w prokuraturze i był zatrzymywany przez CBA. Zarzuty dotyczyły m.in. oszustwa. Jak ustalono, podrobione i poświadczające nieprawdę dokumenty o istotnym znaczeniu dla uzyskania milionowych dotacji były wystawione rzekomo przez jedną ze spółek z siedzibą w tzw. raju podatkowym – w amerykańskim Delaware. Wg ustaleń prowadzących sprawę ta zagraniczna spółka była powiązana z Wojciechem K.  Funkcjonariusze CBA udaremnili tą próbę nielegalnego pozyskania blisko 5 mln zł dotacji dla spółki. - Piotr Kaczorek, CBA

Grupa, działająca na przestrzeni lat 2008-2016, miała na celu popełnianie szeregu przestępstw m.in oszustw wielkiej wartości na szkodę Skarbu Państwa i budżetu Unii Europejskiej dokonywanych poprzez składanie wniosków o dofinansowanie fikcyjnych projektów w NCBR, PARP i w Ministerstwie Rozwoju. Ustalenia CBA wskazują, że grupa wyłudziła lub usiłowała wyłudzić nawet kilkadziesiąt milionów złotych dotacji.

Jak podaje niezależna.pl: 

Teresa Kamińska to bliska przyjaciółka Jerzego Buzka. Była członkiem jego rządu. W 2007 r. objęła stanowisko prezesa zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pełniła tę funkcję do 2016 r.

Źródło: CBA, niezalezna.pl 

[ALERT]1532450259835[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone