Zamknij

Pół miliona euro w walizce. 5 zatrzymanych „na gorąco”; pranie pieniędzy

18:42, 14.06.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj

Agenci CBA zatrzymali w wyniku operacji specjalnej 5 osób zamieszanych w proceder tzw. prania pieniędzy. Do zatrzymania doszło w jednym z podwarszawskich hoteli, tuż po tym jak warszawski biznesmen wziął walizkę z 500 tys. Euro, które miały pochodzić z przestępstwa. Część pozostałych zatrzymanych miała stanowić m.in. jego obstawę na miejscu.

Cała akcja CBA miała dynamiczny charakter. Grupa zachowywała dużą ostrożność w prowadzeniu swojego nielegalnego interesu i nie spodziewali, że zostaną zatrzymani. Byli zaskoczeni.

Ustalenia CBA wskazują, że za 10 proc. prowizję biznesmen wraz z grupą wspólników miał doprowadzić oczyszczenia pół miliona euro - podjąć działania zmierzające do wprowadzenia pieniędzy do legalnego obrotu. Ustalenia CBA wskazują także, że w tym procesie miały zostać wykorzystane fikcyjne faktury VAT ale także bardziej skomplikowane operacje i instrumenty finansowe.

Sprawa jest rozwojowa, badane będą inne wątki oraz czy tego typu proceder nie był już wykorzystywany przez zatrzymaną grupę wielokrotnie wcześniej.

[ALERT]1528995077672[/ALERT]

Źrodło: komunikat CBA

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone