Zamknij
REKLAMA

Uprowadzenie i handel ludżmi

23:26, 12.05.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
pomorska.policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku we współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej Policji, w miniony wtorek zatrzymali w Toruniu na terenie galerii handlowej trzy osoby, dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat oraz 21-letnią kobietę, podejrzanych o pozbawienie wolności mieszkańca Gdańska. 

Zatrzymanie było reakcją na informację o tym, że 7 maja doszło do pozbawienia wolności 21-letniego mężczyzny. Pokrzywdzony miał być przy użyciu przemocy wyprowadzony z mieszkania, w którym przebywał w Gdańsku, przetrzymywany był przez sprawców w samochodzie, a potem w jednym z mieszkań na terenie Torunia. 

34-letniemu mężczyźnie o pseudonimie "Wariat" przedstawiono kolejny zarzut dotyczący handlu ludźmi . Ten przestępczy proceder polegał przede wszystkim na pozbawianiu wolności, stosowaniu przemocy, gróźb wobec dwóch mężczyzn w celu wykorzystywania ich do pracy o charakterze przymusowym. Usłyszał w sumie cztery zarzuty dotyczące kierowania gróźb, zmuszania do określonego zachowania, pozbawienia wolności oraz handlu ludźmi. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny areszt. 

32-latek oraz 21-latka usłyszeli zarzut pozbawienia wolności człowieka i zostali objęci policyjnym dozorem. Za pozbawienie wolności człowieka grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Handel ludźmi jest zbrodnią, która zagrożona jest kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Sprawa jest rozwojowa.

[ALERT]1526159937168[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone