Zamknij
REKLAMA

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem motocyklisty

22:46, 27.04.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
gdynia.policja.gov.pl

Policjanci z gdyńskiej komendy ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym uczestniczył 61-letni motocyklista. Do zdarzenia doszło dzisiaj (27 kwietnia br.) około godz. 7:00 na ul. Portowej w Gdyni.

Dzisiaj około godziny 7.00 na ul. Portowej w Gdyni doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Dacią wymusił pierwszeństwo na motocykliście, który nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Po uderzeniu w Dacię motocyklista przewrócił się na jezdnię i sunął po niej, aż zatrzymał się na nadjeżdżającym z przeciwka samochodzie. W wyniku wypadku motocyklista doznał obrażenia wymagające interwencji ratowników medycznych. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z gdyńskiej drogówki oraz służby porządkowe. Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia był częściowo zamknięty do czasu uprzątnięcia pozostałości po uszkodzonych pojazdach.

Policjanci apelują do kierujących samochodami oraz motocyklami o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów oraz wzajemny szacunek na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne i innych. Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy. Są to osoby świadome zagrożeń, więc sami ich nie stwarzają, chroniąc swoje życie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Niestety zdarzają się i tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania dla bezpieczeństwa innych. W walce z piratami drogowymi policja zapowiada surowe i bezwzględne kary. Ważne jest także zachowanie kierujących samochodami wobec motocyklistów. Sezon motocyklowy właśnie się rozpoczyna dlatego też apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę oraz odpowiedzialne i ostrożne wykonywanie manewrów.

Źródło: gdynia.policja.gov.pl

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone