Zamknij

Samorząd w dobie imigracji ekonomicznej - konferencja

22:10, 10.04.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
fot. Karol Stańczak

Muzeum Emigracji w Gdyni stało się miejscem debaty na temat wyzwań dla samorządu terytorialnego w dobie imigracji ekonomicznej. W panelach dyskusyjnych wzięli udział samorządowcy, eksperci i przedstawiciele instytucji zajmujących się problematyką migracji.

- W zjawisku migracji widzimy ważny zastrzyk dla naszej gospodarki oraz nowe wartości kulturowe. Patrzymy na migrantów jak na członków wspólnoty samorządowej, bo jak pokazują badania, duża część z nich chce osiedlić się tu na stałe – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Zachęcam do tego, żeby myśleć o kwestii migracji na bardzo wielu płaszczyznach. Nie tylko o wyzwaniach dla rynku pracy, ale też o edukacji, zabezpieczeniu społecznym czy pomocy zdrowotnej – dodaje.

- Chcemy współpracować z organizacjami pozarządowym i z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek. Liczymy, że do współpracy przyłączy się więcej samorządów terytorialnych. Zróbmy coś więcej dla osób, dla których jesteśmy jeszcze obcą ziemią. To jest niezwykle istotna rzecz dla tych ludzi. Nie tylko w aspekcie humanitarnym, ale także ekonomicznym i społecznym – apeluje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

Inicjatorem konferencji był Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. Gospodarzami miasto Gdynia i Muzeum Emigracji w Gdyni.

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone