Zamknij

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

22:03, 09.03.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
policja.pl

Policjanci w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali dwie osoby, które posiadały narkotyki. Policjanci u 31-latka zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kg narkotyków, blisko 40 tysięcy złotych i wagę elektroniczną. Z kolei w mieszkaniu 58-latka policjanci zabezpieczyli ponad 60 gramów suszu oraz 10 krzewów najprawdopodobniej konopi indyjskich, które przekazano do badań. Wczoraj wobec 31-latka sąd zastosował areszt, a 58-latek najprawdopodobniej dziś usłyszy zarzuty. Mężczyznom może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku postanowili sprawdzić pewnego gdańszczanina, ponieważ mieli informację, że wrócił do przestępczego procederu i może posiadać narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

W miniony wtorek, policjanci przeszukali mieszkanie 31-latka. Policjanci zabezpieczyli w sumie blisko 1,5 kg narkotyków m.in. marihuanę, amfetaminę oraz jej pochodne, wagę elektroniczną, telefony komórkowe oraz pieniądze w polskiej i obcej walucie w sumie blisko 40 tysięcy złotych, które mężczyzna ukrył w szafkach w pokoju. Znalezione narkotyki policjanci przekazali do badań laboratoryjnych, które potwierdziły, że są to środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Wczoraj 31-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny areszt.

Kolejne ponad 60 gramów marihuany oraz 10 krzewów konopii indyjskich w doniczkach, policjanci z wydziału narkotykowego znaleźli w mieszkaniu  58-letniego mieszkańca Gdańska. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Jeżeli ekspertyza biegłych z zakresu fizykochemii potwierdzi, że są to narkotyki mężczyzna może usłyszeć zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ig)

Źródło: Policja.pl

[ALERT]1520629989098[/ALERT]

[KONKURS]3[/KONKURS]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone