Zamknij

Rząd do odchudzenia

15:20, 05.03.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
premier.gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział zredukowanie stanowisk ministerialnych i wiceministerialnych oraz "zmniejszenie używalności kart kredytowych" ocenił, że oszczędności wynikające z wprowadzenia tych zmian sięgną "co najmniej" 20 mln zł.

Morawiecki oświadczył na poniedziałkowej konferencji prasowej, że rząd nie zamierza zwiększać wynagrodzeń ministrów i wiceministrów. "One pozostają na dotychczasowym poziomie" - podkreślił.

Jak dodał, jeśli chodzi o wynagrodzenia służby cywilnej i "całego aparatu państwowego, samorządowego", "może wyrazić życzenie". "Przede wszystkim uważam, że powinniśmy mieć zmniejszoną liczbę pracowników, którzy powinni pracować rzeczywiście na jak najwyższym poziomie - profesjonalnym, efektywnościowym" - powiedział szef rządu.

"Mam od ponad 20 lat duże doświadczenie w zarządzaniu dużymi organizmami, organizacjami, pionami i jednostkami i to nie jest tak, że im więcej ludzi, im więcej dyrektorów, tym zawsze lepsza praca i tym więcej się zrobi. Czasami jest efekt odwrotny - gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść" - zaznaczył Morawiecki. W związku z tym - jak uzasadniał - dlatego rząd stara się "zmniejszyć efekt Polski resortowej".

"Właśnie w taki sposób doprowadzimy do lepszego zarządzenia całą tą strukturą" - zapewnił premier.Premier zapowiedział zredukowanie w ciągu 2-3 miesięcy stanowisk w rządzie o 20-25 proc. oraz "zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych".

Zdaniem Morawieckiego, oszczędności wynikające z redukcji stanowisk w rządzie oraz "zmniejszenia używalności kart kredytowych" sięgną "co najmniej" 20 mln zł. 

Źródło: www.kurier.pap.pl

[ALERT]1520259566545[/ALERT]

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (3)

KarolKarol

1 0

To było widać po tych bajońskich nagrodach. Dosyć już tego fałszu!!!!!!!!!!!!!!!!! 13:32, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

leszczuleszczu

0 0

Co za bzdury, usunie pisowskich i wstawi swoich 13:43, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CisovianCisovian

0 0

Tak wygląda atak na władzę, usunąć nie swoich i zastąpić później swoimi 15:03, 15.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone | 2018