Zamknij
REKLAMA

Próbował uciekać policji

14:37, 10.02.2018 | R.S
REKLAMA
Skomentuj
Czesław Mikołajew

Policjanci z komisariatu policji w Gdyni Oksywiu w trakcie patrolu jednej z ulic podległej im dzielnicy zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. W związku z powyższym funkcjonariusze podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do kontroli drogowej.

Włączyli światła błyskowe i sygnały dźwiękowe zbliżając się do pojazdu wydając jego kierowcy polecenie zatrzymania się do kontroli. Kierowca nie zatrzymał jednak samochodu, przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi udali się za nim dając w dalszym ciągu sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak je lekceważył i jechał dalej łamiąc przepisy ruchu drogowego. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca ściganego Opla zjechał na pobocze i zatrzymał się.

Policjanci wybiegli z radiowozu i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy. Kiedy podeszli do mężczyzny samochodu zauważyli na kolanach kierowcy rozsypany susz roślinny koloru zielono-brunatnego, który kierowca próbował pozbierać i włożyć do ust.

Policjanci zabezpieczyli susz, którym po sprawdzeniu testerem narkotyków okazała się marihuana. Kierowcy został przeprowadzony również test na zawartość narkotyków w organizmie, który wskazał, że mężczyzna może być pod wpływem marihuany. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kontroli poddani zostali również pasażerowie uciekającego samochodu, a przy jednym z nich, 16 – letnim mieszkańcu Gdyni, mundurowi zabezpieczyli zawiniątko foliowe z zawartością sypkiej, krystalicznej substancji koloru białego, którą po zbadaniu testerem narkotyków okazała się amfetamina. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Od kierowcy, 17 – letniego mieszkańca Gdyni została pobrana krew do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia zawartości środków odurzających w jego organizmie. Wczoraj usłyszał już zarzuty niezatrzymania pojazdu do kontroli oraz posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przez sądem.

.gdynia.policja.gov.pl/

(R.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone