Zamknij

Bruno i Weronika – nowi mieszkańcy Gdyni

21:19, 12.02.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Bruno i Weronika ? mali gdynianie urodzeni w święto miasta // fot. Magdalena Czernek

Gdynia, w dniu swojego święta, zyskała dwójkę nowych mieszkańców. Pierwszy urodził się Bruno. Przyszedł na świat o godz. 2.59, ma 56 centymetrów i waży 3750 gram. Jego rodzice to Natalia Strzeżewska i Łukasz Górzny. Mały Bruno to ich pierwsze dziecko i 10 lutego sprawił im niespodziankę.
 
– Termin porodu był wyznaczony tydzień później, więc zaskoczył nas wcześniej, ale bardzo pozytywnie. Cieszymy się, że syn jest zdrowy, a to, że urodził się 10 lutego, to miło, bo z Gdynią jesteśmy związani od zawsze i to taka pozytywna data – mówi Natalia Strzeżewska, mama Bruna.
 
Później na świat przyszła Weronika. Urodziła się o godz. 4.30. Mierzy 57 centymetrów i waży 4270 gram. To druga córka Karoliny i Tomasza Markiewiczów. Dziewczynka ma się dobrze, a rodzice cieszą się, że urodziła się właśnie w dniu 92. urodzin Gdyni.
 
– Mieliśmy trochę późniejszą datę, ale Weronika wybrała 10 lutego i szczęśliwie tak się udało, że urodziła się w urodziny Gdyni. Myślę, że to będzie szczęście dla niej i dla Gdyni może troszkę też – mówi Karolina Markiewicz, mama Weroniki.

Maluchy urodziły się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Dziś tradycji stało się zadość i, jak co roku, nowych gdynian i ich mamy odwiedził prezydent Wojciech Szczurek i Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. Wręczyli oni rodzicom drobne prezenty: pluszowe misie, rożek, poduszkę oraz specjalne książeczki – gdyńską publikację, która ma wspierać młode mamy i opisuje pierwsze kroki z noworodkiem. Dodatkowo dumne mamy otrzymały list gratulacyjny od prezydenta.

– Cieszymy się z każdego nowego gdynianina i cieszymy się, że Bruno i Weronika dzisiaj, w sposób szczególny, wpisują się w historię naszego miasta. Dzieci, które urodziły się w dniu święta miasta, to dzieci szczególne. W tym roku urodziło się troszkę mniej maluchów niż zwykle, ale każde dziecko, które urodzi się w Gdyni jest dla nas cenne i bardzo się cieszymy, że gdynianie rosną w siłę i przybywa nam mieszkańców – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

 

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone | 2018