Zamknij

ORP Gen. K. Pułaski na akwenach Morza Północnego

22:46, 06.02.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
ORP Gen. K. Pułaski fot. 3FO

Załoga ORP „Gen. K. Pułaski” macierzysty port wojenny w Gdyni opuści 8 lutego br. i uda się na jedne z najtrudniejszych manewrów morskich. W skrajnie niskich temperaturach, sztormowych warunkach i utrudnieniach związanych z manewrowaniem w fiordach załogi okrętów będą zdobywać doświadczenie w prowadzeniu operacji sił połączonych.

Gospodarzem ćwiczeń jest Królewska Marynarka Wojenna Norwegii. Polska fregata prowadzić będzie działania w zakresie doskonalenia techniki zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), okrętów nawodnych, odparcia ataku powietrznego oraz działania asymetryczne z wykorzystaniem szybkich łodzi motorowych. Udział w tego typu manewrach znacząco podnosi poziom wyszkolenia marynarzy którego nie można porównać z całorocznym szkoleniem wykonywanym przez załogi polskich okrętów w rejonie Morza Bałtyckiego.

Podczas udziału w międzynarodowych manewrach ORP „Gen. K. Pułaski” zawita do portu w Bergen, gdzie na jego pokładzie 17 lutego odbędą się oficjalne uroczystości nadania Polskiej Szkole w Bergen imienia Marynarki Wojennej RP. 

3FO

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone