Zamknij
REKLAMA

Odwołanie nie zawiesza wyroku Sądu Unii Europejskiej

19:34, 31.01.2018 | C.M
REKLAMA
Skomentuj
Lotnisko Gdynia Kosakowo, fot. materiały prasowe

Komisja Europejska odwołała się od korzystnego dla Gdyni wyroku Sądu Unii Europejskiej w sprawie lotniska Gdynia-Kosakowo, który unieważnił jej decyzję. Mimo tego odwołania stan prawny lotniska jest nadal taki, jakby KE nigdy nie wydała swojego niekorzystnego dla Miasta rozstrzygnięcia.

 Komisja złożyła wniosek dosłownie w ostatniej chwili.

- Komisji Europejskiej przysługuje oczywiście prawo do odwołania się do sądu drugiej instancji, którym w tym przypadku jest Trybunał Sprawiedliwości. To odwołanie jednak nie zawiesza korzystnego dla Gdyni wyroku w sprawie lotniska Gdynia-Kosakowo unieważniającego decyzję Komisji Europejskiej – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. – 

Teraz dopuszczalność odwołania zbada Trybunał Sprawiedliwości. Bardzo szkoda nam upływającego czasu, ale czekamy bez niepokoju, ponieważ od początku byliśmy i nadal jesteśmy pewni swoich racji, a ostatni wyrok tylko nas w tym przekonaniu utwierdził.  

Miasto przewidywało możliwość skorzystania przez Komisję Europejską z tego uprawnienia, co może, powodować, że proces potrwa kolejnych kilka lat. Mimo tego Gdynia będzie kontynuować rozpoczęte z KE negocjacje zmierzające do uzyskania roboczego porozumienia pozwalającego na jak najszybsze uruchomienie lotniska.

(C.M)
REKLAMA

Komentarze (4)

OqrwieniecOqrwieniec

5 0

No to mamy pasztet, ciekawe jak nasi z tego wyjdą, czyli co wszystko od nowa. 16:08, 01.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KwasNaszKwasNasz

2 0

Pasztet niewąski, to jest tak, jak nieokiełznana ambicja przerasta zwykły rozsadek 13:40, 02.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kacmajsterkacmajster

1 0

Po co piszecie teksty, które są niezrozumiałe? No to jak jest w końcu? Gdynia może już używać tego lotniska, czy nie? A w ogóle to po co nam jakieś lotnisko, skoro mamy problemy żeby mieć porządną marynę. Proponuję zejście na ziemię 21:52, 04.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

smokedsmoked

1 0

Potrzebny jest nowy pełnomocnik, od ZDROWEGO ROZSĄDKU 14:21, 06.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© glosgdyni.pl | Prawa zastrzeżone