lipiec 26, 2017

Aplikacja która otworzyła SPEEDNET drogę do amerykańskiej Doliny Krzemowej

Oni jadą do Silicon Volley Oni jadą do Silicon Volley PPNT

Programiści z firmy Speednet z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w 24 godziny stworzyli aplikację, która umożliwia składanie zamówień i dokonywanie płatności, bez wstawania od stolika.

Autorski projekt dał im zwycięstwo podczas pierwszego w Polsce globalnego Heckathonu Grupy ING w Katowicach.

MIĘDZYNARODOWA RYWALIZACJA

Hackathon Grupy ING, to międzynarodowy konkurs programistyczny, podczas którego zespoły programistyczne z całego świata tworzą innowacyjne usługi i narzędzia przeznaczone dla klientów banków.

W pierwszej polskiej edycji wydarzenia wzięło udział około 400 programistów z całego świata. Do rywalizacji przystąpiło 48 zespołów m.in. z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Turcji, Ukrainy, a nawet Singapuru. Podczas tworzenia swoich projektów, uczestnicy korzystali z wirtualnego środowiska,  zawierającego symulacje danych o rachunkach  i transa-kcjach, umożliwiającego inicjowanie płatności.

PRAKTYCZNY POMYSŁ

Twórcy aplikacji podkreślają, że, mimo iż pracowali prawie bez wytchnienia przez 24 godziny, efekt jest satysfakcjonujący. Oprócz niekwestionowanego zwycięstwa, udało im się stworzyć aplikację, która ma praktyczne, biznesowe zastosowanie. Paweł Cieszyński – projekt manager w firmie Speednet: „Nasz system działa i przy niewielkim nakładzie pracy można go wdrożyć praktycznie w każdym pubie.”

System o nazwie PubbING zawiera menu, lokalizacje stolików oraz możliwość zdalnego dokonywania transakcji. Po wybraniu zamówienia i dokonaniu płatności w telefonie, obsługa dostarczy nam zamówienie do stolika.

„Najtrudniejszym zadaniem było stworzenie od zera gotowego rozwiązania w tak krótkim czasie, które będzie praktyczne, spodoba się jury oraz będzie produktem rozwojowym. Na szczęście, na co dzień pracujemy ze sobą, więc nie pierwszy raz tworzyliśmy coś od podstaw.” - mówi Piotr Olechnowicz, iOS Developer z firmy Speednet.

7 osób, które stworzyły aplikację, w ramach nagrody, wyjedzie do amerykańskiej Doliny Krzemowej, by uczyć się od gigantów świata innowacji, takich jak Google oraz Apple.

O FIRMIE

Speednet jest dynamicznie rozwijającą się firmą technologiczną z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym Gdynia. Od ponad 16 lat świadczy usługi rozwoju oprogramowania i outsourcingu IT dla klientów z Polski i zagranicy. Poza rynkiem polskim firma jest obecny w 12 krajach Europy Zachodniej i Ameryki. Speednet świadczy usługi dla wielu sektorów biznesowych takich jak telekomunikacja, logistyka, bankowość, ubezpieczenia, sektor informacyjny, media społecznościowe, handel, wojsko czy sektor publiczny.

Informacja prasowa 

 

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on niedziela, 18 czerwiec 2017 17:26

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

Apteka dla aptekarza

Apteka dla aptekarza

Maj 16, 2017 Rate: 5.00

NAJNOWSZE TWEETY

PK: sprzeciw prokuratora w sprawie reprywatyzacji warszawskiej nieruchomości przy ulicy Lwowskiej 15 https://t.co/XED6yKb6RM przez @Tweet
RT @pisorgpl: Młodzi Posłowie #PiS apelują do protestujących: Razem chcemy żyć w Polsce sprawiedliwej, nowoczesnej i bezpiecznej. ➡️Podajci…
CBA Gdańsk: biznesmen korumpował https://t.co/3qe0bozsAZ przez @Tweet
Prokurator zastosował konfiskatę rozszerzoną i przepadek mienia https://t.co/k6ermdLA84 przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Okulary przeciwsłoneczne - porady UOKiK

Policjanci apelują o rozwagę przy pozostawianiu zwierząt w samochodach

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

© 2017 Głos Gdyni All Rights Reserved
Zobacz ponownie