Jak korzystać z bezpłatnej Platformy eKatalogi?

Elektroniczna Platforma Katalogów Produktów eKatalogi to bezpłatna internetowa platforma zakupowa dla administracji publicznej, na której można dokonywać zakupów spośród ofert na produkty i usługi wystawione przez wykonawców. Zamawiający mogą dzięki niej udzielić zamówienia o wartości do 30 000 euro, a w przypadku zamawiających sektorowych do kwoty 418 tysięcy euro.

 Rejestracja na Platformie eKatalogi daje możliwość wejścia na rynek zamówień publicznych, wart ponad 34 mld zł w 2016 roku.

Aktualnie na platformie zarejestrowanych jest ponad 350 zamawiających - w tym ministerstwa, urzędy wojewódzkie i marszałkowskie, jednostki samorządowe, szkoły, przedszkola i ośrodki opieki zdrowotnej. Wzrost liczby zamawiających zarejestrowanych na platformie i wykonawców prezentujących swoją ofertę ułatwi obu stronom działanie i pozwoli na zwiększenie konkurencyjności oferty. Wykonawcy mogą prezentować swoje produkty i usługi w 55 kategoriach w ponad 300 naborach, między innymi na usługi szkoleniowe, audytorskie i podatkowe, meble i akcesoria biurowe, komputery i oprogramowanie, urządzenia i produkty medyczne, znaki drogowe czy flagi. Istotne jest, że korzystanie z Platformy eKatalogi jest w pełni bezpłatne - ani za wystawienie ofert ani za zrealizowanie transakcji nie są naliczane żadne opłaty.

Platforma eKatalogi jest wyposażona w szeroki system wsparcia użytkowników.

W dni powszednie w godzinach 8:30 - 15:30 czynna jest infolinia, na której można uzyskać informacje dotyczące działania eKatalogów, indywidualne wsparcie przy procesie rejestracji, zamieszczania produktu bądź usługi i realizowania zamówienia. Zarejestrowani już na platformie użytkownicy mają również dostęp do chatu oraz formularza kontaktowego, udostępnionego w zakładce „skontaktuj się z helpdeskiem”.

Uzupełnieniem wsparcia technicznego jest oddana do dyspozycji użytkowników wersja demonstracyjna eKatalogów. Na stronie demo.ekatalogi.uzp.gov.pl przejść można całą procedurę kupna bądź sprzedaży bez żadnych zobowiązań – po to, by zapoznać się w pełni z możliwościami, jakie daje to narzędzie.

Urząd Zamówień Publicznych przygotował filmy instruktażowe prezentujące działanie platformy od rejestracji do zawarcia transakcji. Zachęcamy do zapoznania się z nimi zarówno zamawiających, czyli jednostki administracji publicznej kupujących na platformie, jak i dla wykonawców którzy chcą prezentować swoje produkty bądź usługi. Są one dostępne na stronie Urzędu https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/projekty/projekt-ekatalogi

Platforma eKatalogi: www.ekatalogi.uzp.gov.pl

 
Źródło: Urząd Zamówień Publicznych
Rate this item
(0 votes)
Last modified on piątek, 01 grudzień 2017 19:41

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

POMORSKIE ekoŚwięta

POMORSKIE ekoŚwięta

Gru 17, 2017 Rate: 0.00

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

Gru 13, 2017 Rate: 0.00

NAJNOWSZE TWEETY

O zakaz używania pirotechniki na obszarze miasta Gdyni https://t.co/4zPQYAO6rk przez @Tweet
https://t.co/P1GKrTz24p
Bilety metropolitalne za złotówkę https://t.co/Nc7TVcHry0 przez @Tweet
Pomorscy czują klimat! Bądź jak oni! https://t.co/gWiX6ZgJWC przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Dotyczy uzupełnienia przepisów kodeksu karnego

Please publish modules in offcanvas position.