Budynki komunalne pod jednym zarządem

Gdynia centrum Gdynia centrum fot. Daniel Jarosz

1 listopada rozpocznie funkcjonowanie Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni. To nowa jednostka budżetowa miasta powołana w miejsce dwóch instytucji - Administracji Budynków Komunalnych nr 3 i 4. Będzie ona odpowiedzialna za gospodarowanie lokalami komunalnymi, gminnymi obiektami użytkowymi i administracyjnymi oraz powierzonym zasobem mieszkaniowym Skarbu Państwa.

 - Reforma ma  poprawić jakość zarządzania mieniem komunalnym i organizację pracy tej komórki. Dzięki niej będziemy lepiej gospodarować zasobami mieszkaniowymi i usprawnimy obsługę mieszkańców - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała wiceprezydent Gdyni

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni ma zapewnić odbiorcom usług sprawny i przyjazny proces obsługi z wykorzystaniem nowoczesnych metod komunikacji. Ułatwieniem dla klientów będzie jak najszybsze uruchomienie w dwóch dotychczasowych lokalizacjach (dawne siedziby ABK nr 4 przy ul. Warszawskiej i ABK nr. 3 przy ul. Abrahama) Punktów Obsługi Mieszkańca zapewniających załatwianie spraw bieżących w jednym miejscu. 

-Każdy kto od 2 listopada będzie miał potrzebę załatwienia swojej sprawy w ABK, zrobi to jak dotychczas tyle, że wygodniej. Reforma nie ma wpływu na umowy i zobowiązania najemców, gwarantuje za to  polepszenie jakości obsługi mieszkańca - dodaje Katarzyna Gruszecka-Spychała wiceprezydent Gdyni 

Powyższe zmiany są realizowane na podstawie uchwały nr XXXIV Rady Miasta Gdyni z dnia 30 sierpnia 2017 r., zgodnie z którą nastąpi połączenie jednostek budżetowych podległych Prezydentowi miasta Gdyni tj. Administracji Budynków Komunalnych nr 3 i Administracji Budynków Komunalnych nr 4. Z dniem 1 listopada 2017 r. Administracja Budynków Komunalnych nr 4 przejmuje pracowników, mienie oraz należności i zobowiązania Administracji Budynków Komunalnych nr 3, która ulega likwidacji jako odrębna jednostka budżetowa. 

Pracami Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni kierować będzie dyrektor, który został wyłoniony w procedurze konkursowej. Na to stanowisko wybrana została Elżbieta Erecińska. Nowa dyrektor ma wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z kierowaniem bieżącą działalnością instytucji publicznych i podmiotów gospodarczych, zarządzaniem programami finansującymi nowoczesne inwestycje i wspierającymi innowacyjne przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe. Kierowała również pracą dużych zespołów i nadzorowała prawidłowość wydatkowania środków finansowych dla znaczących projektów inwestycyjnych.

Źródlo: UM Gdyni

Rate this item
(0 votes)
Last modified on środa, 01 listopad 2017 19:02

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

POMORSKIE ekoŚwięta

POMORSKIE ekoŚwięta

Gru 17, 2017 Rate: 0.00

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

Gru 13, 2017 Rate: 0.00

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Dotyczy uzupełnienia przepisów kodeksu karnego

Please publish modules in offcanvas position.