Gdyńska elektromobilność na Europe & Emirates Economic Forum

Gdyńska elektromobilność na Europe & Emirates Economic Forum Gdyńska elektromobilność na Europe & Emirates Economic Forum fot. Maja Studzińska

24 października w Warszawie odbyło się Europe & Emirates Economic Forum, wydarzenie mające na celu pogłębienie współpracy ekonomiczno-kulturalnej między Europą a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Dyskusje dotyczyły innowacyjnych technologii, start-upów, inwestycji oraz inteligentnych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na szeroko pojętą możliwość rozwoju gospodarczego. Jednym z panelistów był wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz, który podzielił się gdyńskimi doświadczeniami w zakresie elektromobilności.


Tegoroczna edycja, unikatowego w skali międzynarodowej forum, odbyła się pod nazwą Europe & Emirates Economic Forum - Innowacja szansą na rozwój gospodarczy. Wydarzenie buduje solidne ramy pod długotrwałe relacje biznesowe w zakresie handlu i inwestycji oraz promocji i rozwoju innowacji.

Podczas forum dyskutowano m.in. na temat inteligentnych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy. W panelu „Rozwój e-mobility - Klaster Green Cars” o gdyńskich doświadczeniach w zakresie elektromobliności mówił wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz.

– W dzisiejszym świecie podnoszenie standardów jakości życia mieszkańców jest bardzo ważne. Dlatego Gdynia nie boi się pełnić roli przewodnika we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby mieszkańców. Jako miasto mamy aspiracje globalne, co oznacza, że chcemy porównywać się z najlepszymi. W tym roku jako pierwsi w Polsce i naszej części Europy uzyskaliśmy certyfikat ISO 37120, zarezerwowany dla miast o zrównoważonym rozwoju – mówił wiceprezydent Gdyni, Bartosz Bartoszewicz.

I dodał:
 
– W Gdyni konsekwentnie wdrażamy rozwiązania wpisujące się w wizję inteligentnych miast, sprzyjające ekologii i ograniczające liczbę samochodów. Jako lider w regionie rozpoczęliśmy prace nad car-sharingiem, który już za chwilę zadebiutuje w mieście. Nasze doświadczenie w zakresie elektromobilności jest więc na tyle duże i ważne, że możemy i dzielimy się nim z innymi.
 
W dyskusji wzięli również udział: Krzysztof Masiak z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, prof. Włodzimierz Chromiński - Prezes Klastra Green Cars, Jerzy Matraszek – członek zarządu Klastra Green Cars oraz Ludmyla Suprun - The Ukrainian Peace Fund.

Zwieńczeniem forum była uroczysta gala i finał konkursu „Liderzy Innowacyjności - Innovation Awards 2017”, podczas której wiceprezydent Gdyni wręczał laureatom konkursu gdyńskie upominki. 

Dla przypomnienia w czerwcu br. Gdynia jako pierwsze w Polsce oraz w całej Europie Wschodniej otrzymało od kanadyjskiej organizacji World Council on City Data certyfikat miasta inteligentnego. Tym samym nasze miasto trafiło do grona światowej czołówki ośrodków wyróżnionych dokumentem ISO 37120.

Natomiast podczas odbywających się na początku października w Warszawie II Międzynarodowych Targów EkoFloty 2017 Gdynia została wyróżniona nagrodą dla najbardziej ekologicznego samorządu. To docenienie miasta za zainicjowanie trójmiejskiego programu car-sharingowego i rozwój floty trolejbusów.

Źródło: gdynia.pl

Rate this item
(0 votes)
Last modified on środa, 25 październik 2017 20:09

3 comments

 • opozda
  Comment Link opozda poniedziałek, 27 listopad 2017 11:14

  Nawiązując do nowoczesnych rozwiązań, to bardzo fajny raport dotyczący wizji rozwoju e-mobilności został stworzony przez Leonardo Energy. Jeśli interesuje Cię ten temat to polecam bardzo ten artykuł leonardo-energy. pl/article/raport-e-mobilnosc-wizje-i-scenariusze-rozwoju/

 • opozda
  Comment Link opozda poniedziałek, 27 listopad 2017 11:13

  Nawiązując do nowoczesnych rozwiązań, to bardzo fajny raport dotyczący wizji rozwoju e-mobilności został stworzony przez Leonardo Energy. Jeśli interesuje Cię ten temat to polecam bardzo ten artykuł http://leonardo-energy.pl/article/raport-e-mobilnosc-wizje-i-scenariusze-rozwoju/.

 • opozda
  Comment Link opozda poniedziałek, 27 listopad 2017 11:12

  Nawiązując do nowoczesnych rozwiązań, to bardzo fajny raport dotyczący wizji rozwoju e-mobilności został stworzony przez Leonardo Energy. Jeśli interesuje Cię ten temat to polecam ten artykuł http://leonardo-energy.pl/article/raport-e-mobilnosc-wizje-i-scenariusze-rozwoju/.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

POMORSKIE ekoŚwięta

POMORSKIE ekoŚwięta

Gru 17, 2017 Rate: 0.00

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

Gru 13, 2017 Rate: 0.00

NAJNOWSZE TWEETY

O zakaz używania pirotechniki na obszarze miasta Gdyni https://t.co/4zPQYAO6rk przez @Tweet
https://t.co/P1GKrTz24p
Bilety metropolitalne za złotówkę https://t.co/Nc7TVcHry0 przez @Tweet
Pomorscy czują klimat! Bądź jak oni! https://t.co/gWiX6ZgJWC przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Dotyczy uzupełnienia przepisów kodeksu karnego

Please publish modules in offcanvas position.