Gdynia miastem przyszłości na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Gdynia miastem przyszłości na Forum Ekonomicznym w Krynicy gdynia.pl

W Krynicy-Zdrój trwa XXVII Forum Ekonomiczne. Do górskiego kurortu w Małopolsce zjechały nawjażniejsze osoby z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Gdynię reprezentuje wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. Dziś uczestniczyła w panelu dyskusyjnym dotyczącym polskich miast przyszłości i finansowania inwestycji w samorządach.

Trzydniowe Forum Ekonomiczne we wtorek 5 września otworzyła sesja plenarna, w której udział wzięli prezydenci Polski - Andrzej Duda, Republiki Macedonii - Gorge Iwanov i Gruzji - Giorgi Margwelaszwili. Tematem rozmowy była przyszłość europejskiej integracji oraz droga do pogodzenia interesów państw członkowskich z aspiracjami innych krajów europejskich. Tego dnia w panelach dyskusyjnych wzięli również udział przedstawiciele polskiego rządu – premier Beata Szydło i Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki.

Forum to okazja do rozmów i dyskusji na wysokim szczeblu. W debatach i panelach dyskusyjnych uczestniczą zarówno prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści i prezesi największych przedsiębiorstw. To także możliwość wymiany poglądów i doświadczeń z ekspertami z zakresu szeroko rozumianego biznesu i ekonomii, przedstawicielami samorządów i świata kultury.

Forum stanowi również szansę na zwrócenie uwagi na istotną rolę jaką w naszym kraju pełnią samorządy. O polskich miastach przyszłości i finansowaniu inwestycji w samorządach, podczas środowego panelu, mówiła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. Podkreślała wagę wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju, przy silnym wsparciu instytucji państwowych. 

Wiceprezydent Gdyni uczestniczyć będzie również w zaplanowanym na czwartek 7 września panelu Polska inwestycyjnym tygrysem. Jak sprawić, żeby napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do naszego kraju był jeszcze większy. Rozmowa dotyczyć będzie zagadnień takich jak: czynniki decydujące o wyborze Polski przez inwestorów zagranicznych, roli bezpośrednich inwestycji zagranicznych w polskiej gospodarce czy metod ściągania do naszego kraju inwestycji najbardziej wartościowych.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju odbywa się w dniach 5-7 września pod hasłem Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady? Służy budowaniu współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. Co roku w wydarzeniu bierze udział ponad 3000 gości z 60 krajów w tym z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Podczas Forum prowadzone są również ważne rozmowy dotyczące makroekonomii, biznesu i zarządzania, finansów, gospodarki a także innowacji, ochrony zdrowia, ekologii, mediów i kultury.

Źródlo: Gdynia.pl

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on środa, 06 wrzesień 2017 16:37

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

Polityka gospodarcza w warunkach niepewności https://t.co/qTpeNwdV0C przez @Tweet
Pikieta „Prawa kobiet to prawa człowieka” https://t.co/qKsbrFasEd przez @Tweet
RT @Kukiz15: .@pkukiz: . Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych Państw- czy to w postaci rezolucji cz…
O co Wy na to? https://t.co/NDzvAC2Vzq
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.