Święto Straży Miejskiej

Święto Straży Miejskiej fot. Dorota Patzer

Dokładnie 27 lat temu, na mocy uchwały Rady Miasta Gdyni, powstała Straż Miejska. Służba ma za sobą dynamiczny rozwój, a przed sobą nowe wyzwania. W trakcie wtorkowej uroczystości najlepsi strażnicy otrzymali nagrody z rąk prezydenta Gdyni awanse i wyróżnienia.

Prezydent Wojciech Szczurek za wzorową pracę, sumienność i zaangażowanie wyróżnił nagrodami finansowymi pięcioro strażników, dziewięcioro otrzymało awans na wyższe stopnie służbowe, a kolejnych dziewięciu wyróżnił listami gratulacyjnymi. – Kiedy rozmawiamy z mieszkańcami lub podczas prowadzonych różnego rodzaju badań, wyraźnie widać, że gdynianie żyją w bezpiecznym mieście. W olbrzymiej części to zasługa Straży Miejskiej. Umiejętność współpracy z innymi służbami i instytucjami miejskimi sprawia, że strażnicy są nie tylko widoczni na ulicach naszego miasta, ale też uzyskują w jego opinii wysokie oceny – mówił podczas uroczystości prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

 
Do podziękowań i gratulacji przyłączyli się również obecni na uroczystości Dyrektor Urzędu Jerzy Zając, Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Roman Witowski, Pełnomocnik Prezydenta ds. bezpieczeństwa Andrzej Bień oraz radny Paweł Brutel. – Taki dzień jest dla nas szczególny i bardzo ważny w naszej niełatwej, ciężkiej, codziennej pracy. Rozpiera mnie duma, kiedy czytamy o bezpieczeństwie Gdyni, bo zdaję sobie sprawę, że my dokładamy naszą małą cegiełkę, pracując na rzecz lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że mieszkańcy również to widzą i doceniają. – podkreśla komendant Straży Miejskiej Dariusz Wiśniewski.

 
W ciągu 27 lat pracy, gdyńska straż przeszła długą drogę od niewielkiej organizacji porządkowej zatrudniającej kilka osób, do wyspecjalizowanej formacji, liczącej ponad stu strażników, kilkudziesięciu operatorów miejskiego monitoringu, wyposażonej w nowoczesny park samochodowy z systemem GPS i cyfrową łącznością radiową. Funkcjonariusze są  obecni na ulicach przez całą dobę, wykorzystując w swojej pracy elektroniczny system sporządzania dokumentacji. W ubiegłym roku strażnicy przeprowadzili ponad 27 000 interwencji, zabezpieczyli ponad 700 imprez organizowanych na terenie miasta, aktywnie uczestniczą w edukacji dzieci i młodzieży szkolnej.

Źródlo: Gdynia.pl

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

Polityka gospodarcza w warunkach niepewności https://t.co/qTpeNwdV0C przez @Tweet
Pikieta „Prawa kobiet to prawa człowieka” https://t.co/qKsbrFasEd przez @Tweet
RT @Kukiz15: .@pkukiz: . Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych Państw- czy to w postaci rezolucji cz…
O co Wy na to? https://t.co/NDzvAC2Vzq
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.