wrzesień 21, 2017

Święto Straży Miejskiej

Święto Straży Miejskiej fot. Dorota Patzer

Dokładnie 27 lat temu, na mocy uchwały Rady Miasta Gdyni, powstała Straż Miejska. Służba ma za sobą dynamiczny rozwój, a przed sobą nowe wyzwania. W trakcie wtorkowej uroczystości najlepsi strażnicy otrzymali nagrody z rąk prezydenta Gdyni awanse i wyróżnienia.

Prezydent Wojciech Szczurek za wzorową pracę, sumienność i zaangażowanie wyróżnił nagrodami finansowymi pięcioro strażników, dziewięcioro otrzymało awans na wyższe stopnie służbowe, a kolejnych dziewięciu wyróżnił listami gratulacyjnymi. – Kiedy rozmawiamy z mieszkańcami lub podczas prowadzonych różnego rodzaju badań, wyraźnie widać, że gdynianie żyją w bezpiecznym mieście. W olbrzymiej części to zasługa Straży Miejskiej. Umiejętność współpracy z innymi służbami i instytucjami miejskimi sprawia, że strażnicy są nie tylko widoczni na ulicach naszego miasta, ale też uzyskują w jego opinii wysokie oceny – mówił podczas uroczystości prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

 
Do podziękowań i gratulacji przyłączyli się również obecni na uroczystości Dyrektor Urzędu Jerzy Zając, Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Roman Witowski, Pełnomocnik Prezydenta ds. bezpieczeństwa Andrzej Bień oraz radny Paweł Brutel. – Taki dzień jest dla nas szczególny i bardzo ważny w naszej niełatwej, ciężkiej, codziennej pracy. Rozpiera mnie duma, kiedy czytamy o bezpieczeństwie Gdyni, bo zdaję sobie sprawę, że my dokładamy naszą małą cegiełkę, pracując na rzecz lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że mieszkańcy również to widzą i doceniają. – podkreśla komendant Straży Miejskiej Dariusz Wiśniewski.

 
W ciągu 27 lat pracy, gdyńska straż przeszła długą drogę od niewielkiej organizacji porządkowej zatrudniającej kilka osób, do wyspecjalizowanej formacji, liczącej ponad stu strażników, kilkudziesięciu operatorów miejskiego monitoringu, wyposażonej w nowoczesny park samochodowy z systemem GPS i cyfrową łącznością radiową. Funkcjonariusze są  obecni na ulicach przez całą dobę, wykorzystując w swojej pracy elektroniczny system sporządzania dokumentacji. W ubiegłym roku strażnicy przeprowadzili ponad 27 000 interwencji, zabezpieczyli ponad 700 imprez organizowanych na terenie miasta, aktywnie uczestniczą w edukacji dzieci i młodzieży szkolnej.

Źródlo: Gdynia.pl

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

NAJNOWSZE TWEETY

Pełna realizacja prawa do obrony koniecznej https://t.co/DSJSfZ9fgK przez @Tweet
MS: rząd za szerszym prawem do obrony koniecznej https://t.co/tPWyoePl8y przez @Tweet
Pierwszy dzień 42. FPFF https://t.co/Jctjn7kAd5 przez @Tweet
Koalicja przeciwko koncernom unikającym podatków https://t.co/IuqbPykosJ przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

Please publish modules in offcanvas position.