500+ - od 1 sierpnia czas złożyć wniosek

Osobom pobierającym świadczenie wychowawcze w ramach rządowego programu „Rodzina 500+” przypominamy, że we wrześniu 2017 r. otrzymają ostatnią wypłatę świadczenia 500+ za upływający okres zasiłkowy. Aby otrzymywać wypłaty od 1 października, konieczne jest złożenie wniosku na nowy okres świadczeniowy 2017/2018. 


Przyjmowanie wniosków 500+ będzie odbywało się od 1 sierpnia w poniedziałki i czwartki w godz. 8.30-18.00 oraz wtorki, środy i piątki w godz. 8.30-15.30. Wnioski można składać wyłącznie w Wydziale Spraw Społecznych (ul. 10 Lutego 24, pok. 206). Sztab urzędników służy tam mieszkańcom wsparciem merytorycznym.
Wnioski można przesyłać drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy Emp@tia”. bedącej rodzajem portalu informacyjno-usługowego. Do wniosków składanych tą drogą należy załączyć istotne dla sprawy dokumenty w formie skanów (np. wyroki sądowe, dot. opieki nad dziećmi, orzeczenia o niepełnosprawności, dokumenty PIT-11). Osoby chcące złożyc wnioski ta drogą znajda na platformie wzory wniosków, podstawowe informacje i przystępne instrukcje wypełniania dokumentów.


W przypadku pobierania świadczenia na pierwsze dziecko, tj. z uwzględnieniem kryterium dochodowego uwzględnieniem kryterium dochodowego, które wynosi 800zł netto na osobę (a 1200zł w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko z niepełnosprawnością), rokiem bazowym do wyliczenia dochodu rodziny będzie rok 2016. W przypadku zmian w sytuacji zawodowej w roku 2016 lub 2017 należy przygotować PIT-11 za rok 2016 i świadectwa pracy. W przypadku podjęcia nowej pracy w roku 2017 należy dostarczyć zaświadczenie od pracodawcy o wysokości dochodu „netto” za drugi przepracowany miesiąc.

 
Warto zaznaczyć, że informacje dotyczące daty rozpatrzenia wniosku lub aktualnego statusu sprawy będzie można uzyskać jedynie osobiście. Te informacje nie będą udzielane drogą telefoniczną.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piątek, 14 lipiec 2017 21:16

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

Polityka gospodarcza w warunkach niepewności https://t.co/qTpeNwdV0C przez @Tweet
Pikieta „Prawa kobiet to prawa człowieka” https://t.co/qKsbrFasEd przez @Tweet
RT @Kukiz15: .@pkukiz: . Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych Państw- czy to w postaci rezolucji cz…
O co Wy na to? https://t.co/NDzvAC2Vzq
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.