Koncert, który poruszył serca

Koncert Gdyńska Dwójka w rytmie serca Koncert Gdyńska Dwójka w rytmie serca fot. Dawid Linkowski

Czy można zorganizować charytatywny koncert na kilka tysięcy osób? Zaprosić do współpracy Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcina Spennera, Adama Stachowiaka i wiele innych gwiazd polskiej sceny muzycznej? Bez pomocy profesjonalnej agencji eventowej? Będąc nastolatkiem? Można!

5 października w Gdynia Arenie odbył się koncert „Gdyńska Dwójka w rytmie serca”. Za sukcesem imprezy na rzecz swoich chorych kolegów stoją Kajetan Wysokiński i Paweł Lemke, uczniowie II LO w Gdyni, oraz samorząd uczniowski i cała społeczność szkoły.

O tym koncercie pisaliśmy wiele razy. I choć pomysł dwóch nastolatków z gdyńskiej „Dwójki” był bardzo szczytny, wydawał się też trudny do zrealizowania. Mimo wszystko, udało się. Koncert „Gdyńska Dwójka w rytmie serca” odbył się 5 października w Gdynia Arenie. Przyciągnął wielu ludzi dobrej woli poruszonych historią Pauliny Schulz oraz Konrada Kozackiego - ciężko chorych na raka uczniów II LO - a także fanów dobrej muzyki. A było czego posłuchać. Wystąpiły Czerwone GitaryOddział ZamkniętyMarcin SpennerAdam StachowiakGromeeB.R.O.WenaLeh i wiele innych wykonawców. 

Koncert honorowym patronatem objął Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Za organizację wydarzenia, pomoc i tak liczne przybycie ze sceny dziękowała też Elżbieta Zaręba, dyrektor II LO, Konrad Kozackiwraz z rodzicami, a także mama Pauliny Schulz, która przeczytała wzruszający list od córki.

Impreza okazał się sukcesem. Za to wielkie brawa należą się Kajetanowi Wysokińskiemu i Pawłowi Lemke - młodym ludziom, którym po prostu chciało się poświęcić swój czas i energię w szczytnej sprawie. Zupełnie bezinteresownie.

Podczas imprezy można było wziąc też udział w loterii fantowej i licytacjach. Cały dochód z koncertu i pobocznych kwest zostanie przekazany na leczenie chorych kolegów ze szkolnej ławki. Paulina Schulz i Konrad Kozacki to młodzi ludzie zmagający się z ciężkimi chorobami. Paulina jest uczennicą 3 klasy. Od 2 lat choruje na białaczkę. Konrad z kolei to absolwent „Dwójki” walczący z mięsakiem kościopochodnym. Leczenie obojga uczniów wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Dla przykładu terapia protonowa, na którą reaguje nowotwór Konrada, kosztuje miesięcznie ok. 13 tys. złotych (więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule). Stąd pomysł młodych ludzi, okupiony ogromnym zaangażowaniem, aby pomóc swoim kolegom.

Źródło oraz galeria : http://gdynia.pl/co-nowego,2774/koncert-ktory-poruszyl-serca,499629

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piątek, 06 październik 2017 19:24

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

@YouTube Ku uwadze radnych i władz miasta GDYNI. Kiedy budynki w centrum Gdyni zostaną prawidłowo oznakowane? Czy t… https://t.co/i8pACHnEhs
Pozwól do siebie dojechać https://t.co/v2tctA2SA1 przez @YouTube
ROZPOZNAJESZ TE OSOBY – powiadom policję https://t.co/tC7iKJLKfC przez @Tweet
RT @Wiadomosci_PR: "To działanie na zamówienie totalnej targowicy", "nie istnieje dialog między rządem a KE" - europosłowie komentują rezol…
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.