Do czego zdolni są licealiści, aby pomóc kolegom?

Jak się okazuje, do niewiarygodnych rzeczy na ogromną skalę. Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcin Spenner, Adam Stachowiak – to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpią 5 października podczas koncertu charytatywnego „Gdyńska Dwójka w rytmie serca”.

Za pomysł i organizację imprezy odpowiadają uczniowie gdyńskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie swoich kolegów - Pauliny i Konrada, zmagających się z ciężkimi chorobami. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Choć na początku sami nie wierzyli, że ich spontanicznie rzucony podczas spotkania samorządu uczniowskiego pomysł może zostać zrealizowany, koncert w Gdynia Arenie nabiera bardzo realnych kształtów. Hala sportowo-widowiskowa udostępniła salę, a prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął patronat nad koncertem. Udział w wydarzeniu zapowiedziało wiele gwiazd, m.in. Czerwone GitaryOddział ZamkniętyMarcin Spenner, Adam StachowiakGromeeB.R.O.Wena czy Leh.
 
Kajetan Wysokiński i Paweł Lemke, uczniowie gdyńskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 2, inicjatorzy i organizatorzy koncertu udowadniają, że chcieć to znaczy móc. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenie, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie ich szkolnej koleżanki i kolegi. Paulina Schulz oraz Konrad Kozacki to młodzi ludzie zmagający się z ciężkimi chorobami. Paulina jest uczennicą 3 klasy liceum LO2. Od 2 lat choruje na białaczkę. Konrad z kolei to absolwent „Dwójki” walczący z mięsakiem kościopochodnym. Leczenie obu uczniów wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Dla przykładu terapia protonowa, na którą reaguje nowotwór Konrada, kosztuje ok. 180 tys. złotych (więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule). Stąd pomysł młodych ludzi, okupiony ogromnym zaangażowaniem, aby pomóc swoim kolegom.
 
Koncert odbędzie się 5 października (czwartek) o godz. 18.00 i potrwa do północy. Nie będzie to jednak wydarzenie na 100, 200 czy 300 osób, a na prawie 4 tys.! Tyle biletów można kupić w cenie od 50 do 200 zł (VIP) w aplikacji Going, w sekretariacie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (ul. Wolności 22 B) oraz w gdyńskiej restauracji Śródmieście (ul. Mściwoja 9). Warto wesprzeć tę inicjatywę oraz pomóc w pokryciu kosztów młodym organizatorom.
 
- Artyści zdecydowali się na charytatywną formę udziału w koncercie, jednakże koszty ich podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia będziemy musieli, jako organizatorzy, ponieść sami. Szacujemy je na ok. 50 tysięcy złotych – mówi Anna Ćwiklińska-Rutka, nauczyciel i koordynator koncertu.
 
Ewentualne darowizny można przekazywać na konto Rady Rodziców przy ZSO Nr 2 w Gdyni, z dopiskiem "Koncert charytatywny". Nr konta: 69 1500 1881 12 10 2002 6804 0000 (Bank Zachodni WBK Gdynia), kod swift banku dla wpłacających z zagranicy: WBKPPLPP.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Rate this item
(1 Vote)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

@YouTube Ku uwadze radnych i władz miasta GDYNI. Kiedy budynki w centrum Gdyni zostaną prawidłowo oznakowane? Czy t… https://t.co/i8pACHnEhs
Pozwól do siebie dojechać https://t.co/v2tctA2SA1 przez @YouTube
ROZPOZNAJESZ TE OSOBY – powiadom policję https://t.co/tC7iKJLKfC przez @Tweet
RT @Wiadomosci_PR: "To działanie na zamówienie totalnej targowicy", "nie istnieje dialog między rządem a KE" - europosłowie komentują rezol…
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.