Dłużnicy mogą stracić prawo do zasiłku

By Krzysztof Cieszyński sierpień 26, 2017 115 0

Z myślą o klientach ZUS, od 1 stycznia 2018 r. zostaną uproszczone zasady wpłacania składek. Płatnicy otrzymają jeden indywidualny rachunek bankowy, na który będą wpłacać składki jedną wpłatą. Cztery przelewy zastąpi jeden. To oszczędność czasu i niższe koszty obsługi płatności.

 

Wpłata zostanie proporcjonalnie  rozdzielona na wszystkie opłacane ubezpieczenia. Na kontach dłużników będzie ona pokrywała najstarsze zaległości, co spowoduje długi za bieżące okresy. Będzie to skutkowało brakiem dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Ma to wpływ na korzystanie ze świadczeń m.in. na wypłatę zasiłku chorobowego.

Aby uchronić płatników przed tym problem, ZUS w pomorskim wyśle do ponad 9 tys. dłużników prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze listy z ostrzeniem o skutkach zmian w prawie. Łączna kwota zadłużenia tych płatników przekracza 36 mln złotych.

W listach nasi klienci znajdą informację, że spłata zadłużenia i odsetek za zwłokę oraz terminowe regulowanie bieżących składek pozwoli na korzystanie z zasiłków. Dowiedzą się także o możliwości wystąpienia z wnioskiem o rozłożenie zadłużenia na raty. Każdy, kto podpisze umowę przed 1 stycznia 2018 r. i będzie terminowo regulował należności, zyska pewność, że wpłaty będą rozliczane na składki bieżące i na raty, co umożliwi zachowanie dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami ds. ulg i umorzeń. Przedstawią oni najdogodniejsze formy spłaty zadłużenia, dostosowane do indywidualnej sytuacji oraz pomogą w przygotowaniu i wypełnieniu niezbędnych dokumentów.

Krzysztof Cieszyński ZUS Oddział w Gdańsku

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on sobota, 26 sierpień 2017 15:57

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

@YouTube Ku uwadze radnych i władz miasta GDYNI. Kiedy budynki w centrum Gdyni zostaną prawidłowo oznakowane? Czy t… https://t.co/i8pACHnEhs
Pozwól do siebie dojechać https://t.co/v2tctA2SA1 przez @YouTube
ROZPOZNAJESZ TE OSOBY – powiadom policję https://t.co/tC7iKJLKfC przez @Tweet
RT @Wiadomosci_PR: "To działanie na zamówienie totalnej targowicy", "nie istnieje dialog między rządem a KE" - europosłowie komentują rezol…
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.