lipiec 26, 2017

Medalowy czwartek polskich żeglarzy

Medalowy czwartek polskich żeglarzy fot. Robert Hajduk

Trzy medale wywalczyli polscy zawodnicy podczas mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser Radial podczas Volvo Gdynia Sailing Days. Złoto zdobyła Wiktoria Gołębiewska, natomiast w kategorii do lat 16 brąz wywalczyła Wiktoria Lehmann.

Wśród panów zaś brązowy medal zdobył Wojciech Klimaszewski, także w kategorii do lat 16.

Drogę z piekła do nieba przeszła Wiktoria Gołębiewska. Po pierwszych pięciu wyścigach w ramach mistrzostw Polka była liderką klasyfikacji generalnej. Problemy zaczęły się dla zawodniczki MOS SSW Mława we wtorek i środę, kiedy zajęła odległe pozycje, plasując się na 30, 15 i 26 miejscu.  Przed czwartkową sesją mławianka była tuż za podium. Jednak dzięki kapitalnej postawie w ostatnim dniu zawodów polskiej żeglarce udało się wskoczyć na pierwsze miejsce. Kluczem do zwycięstwa było lepsze przygotowanie wytrzymałościowe Wiktorii Gołębiewskiej. Reprezentantka Polski w klasyfikacji generalnej wyprzedziła Włoszkę Elisę Navoni, która ukończyła mistrzostwa Europy juniorów ze srebrnym medalem, i Rosjankę Mariję Kiszluchinę, która wywalczyła brązowy krążek.

Dobrze zaprezentowała się reprezentacja Polski w kategorii do lat 16. Poznanianka Wiktoria Lehmannzdobyła brąz, zaś Wojciech Klimaszewski wywalczył medal tego samego koloru wśród panów. Przed rokiem żeglarz MBSU/UKŻR Giżycko wywalczył krążek w identycznym kolorze na zawodach w Tallinie.

W kategorii mężczyzn w mistrzostwach Europy juniorów w klasie Laser Radial zwyciężył zawodnik z Hong Kongu Nicholas Bezy. Srebro wywalczył jeden z faworytów imprezy –Włoch Guido Gallinaro. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Grecji Dimitris Papadimitriou.

Przed kibicami żeglarstwa kolejne emocje w ramach zawodów Volvo Gdynia Sailing Days. W czwartek na wodę wypłynęło 20 załóg, które rozpoczęły rywalizację w Pucharze Europy w klasie 29er. Po czterech wyścigach na prowadzeniu znajdują się Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński z klubu YKP Gdynia.

Źródło: UM Gdyni

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

Apteka dla aptekarza

Apteka dla aptekarza

Maj 16, 2017 Rate: 5.00

NAJNOWSZE TWEETY

PK: sprzeciw prokuratora w sprawie reprywatyzacji warszawskiej nieruchomości przy ulicy Lwowskiej 15 https://t.co/XED6yKb6RM przez @Tweet
RT @pisorgpl: Młodzi Posłowie #PiS apelują do protestujących: Razem chcemy żyć w Polsce sprawiedliwej, nowoczesnej i bezpiecznej. ➡️Podajci…
CBA Gdańsk: biznesmen korumpował https://t.co/3qe0bozsAZ przez @Tweet
Prokurator zastosował konfiskatę rozszerzoną i przepadek mienia https://t.co/k6ermdLA84 przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Okulary przeciwsłoneczne - porady UOKiK

Policjanci apelują o rozwagę przy pozostawianiu zwierząt w samochodach

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

© 2017 Głos Gdyni All Rights Reserved
Zobacz ponownie