Pierwszy weekend Aktywnego Lata za nami

Pierwszy weekend Aktywnego Lata za nami http://gdyniasport.pl

Siatkarskie zmagania na gdyńskiej plaży oficjalnie zainaugurowane! Mimo niesprzyjającej aury i trudnych warunków zawodnicy stanęli na wysokości zadania i tłumnie zameldowali się w biurze zawodów. W sobotnim turnieju wzięły udział 33 pary, co oznacza rekordową frekwencję!

 

Pierwsza faza turnieju nie przyniosła większych niespodzianek, faworyci spokojnie kontrolowali swoje mecze i sprawnie przechodzili do dalszych etapów. W męskim turnieju prawdziwe granie zaczęło się od ćwierćfinałów, gdzie z bardzo dobrej strony zaprezentowała się para Dobrowolski/Klein, pokonując parę Konkol/Rogiński. Do pełnego zestawu półfinalistów doszły pary Białecki/Zarankiewicz, Chyl/ Dębski oraz goście z Olsztyna – Szczychowicz/Pietkiewicz.

W meczu o trzecie miejsce para Dobrowolski/Klein, wymęczona wcześniejszymi meczami, uległa parze Szczychowicz/Pietkiewicz, która tym samym zakończyła swoje zmagania z brązowym medalem. Zaczęła się wojna psychologiczna i znany z tego Mateusz Chyl, jednak zimne głowy pary Zarankiewicz/Białecki pozwoliły triumfować im w pierwszym turnieju „Gdynia Port Cup”.

W turnieju żeńskim od samego początku mecze stały na wyrównanym poziomie i każde zwycięstwo było na wagę złota. Patrząc na turniejową drabinkę można powiedzieć, że jedynie parom Majkowska/Kirszensztein oraz Kwiatkowska/Radziwowicz udało się zaoszczędzić trochę energii i wygrywając mecze z lewej strony drabinki czekały na rywalki w półfinale. Z prawej strony zwycięsko udało się dobrnąć do półfinałów parom Frankowska/Szczygioł oraz Piaseczna/Brzostek, które odprawiły z kwitkiem pary Piątkowska/Szupieńko i Fijoł/Zalewska. W meczu o trzecie miejsce spotykały się doświadczone pary, które swoje pierwsze kroki stawiały właśnie na gdyńskiej plaży. Z brązowym medalem tym razem wracają Brzostek/Piaseczna. W starciu o pierwsze miejsce spotkały się dobrze znające się pary, z których lepsza okazała się para Majkowska/Kirszensztein.

W niedzielne południe organizatorów po raz kolejny zaskoczyła duża frekwencja podczas turnieju mixtów, na którym pojawiło się aż 21 par. Jako pierwsza z turnieju odpadła para Horbacz/Zięba. Faworytami od początku byli Milewska/Dębski, którzy – jak to mówili sami zawodnicy – „pakowali po kolei wszystkich do domu”. Dopiero w półfinale ulegli parze Chyła/Białecki, którzy wrócili do „swojego grania” i czekali na drugiego finalistę. Bój o wejście do finału toczył się pomiędzy parami Grzyb/Zalewska a Kwiatkowska/Pietruczuk i to właśnie ci drudzy, dzięki znakomitej końcówce zagrali o pierwsze miejsce w turnieju. Turniej zakończyliśmy w zestawieniu: złoto – Chyła/Białecki, srebro – Kwiatkowska/Pietruczuk, brąz – Grzyb/Zalewska.

WYNIKI

OPEN KOBIET
1. Majkowska Paulina / Kirszenstein Karolina
2. Radziwonowicz Anna / Kwiatkowska Sylwia
3. Brzostek Natalia / Piaseczna Karina
4. Paulina Frankowska / Sandra Szczygioł

OPEN MĘŻCZYZN
1.Białecki Adrian / Zarankiewicz Mateusz
2.Chyl Mateusz / Dębski Kamil
3. Pietkiewicz Paweł / Szczechowicz Marcin
4. Rafał Dobrowolski / Radosław Klein

MIXTY
1.Chyła Aleksandra / Białecki Adrian
2.Paulina Zalewska / Łukasz Grzyb
3. Bartosz Pietruczuk / Sylwia Kwiatkowska
4. Magdalena Milewska / Kamil Dębski

Mamy nadzieję, że kolejne turnieje cieszyć będą się jeszcze większym zainteresowaniem.

Już dzisiaj zapraszamy na turnieje młodzieżowe:

* we wtorki – siatkówka 
* w środy – beach soccer
* w czwartki – beach rugby.

Źródło: http://gdyniasport.pl/aktualnosci/pierwszy-weekend-aktywnego-lata-za-nami-relacja/

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

@YouTube Ku uwadze radnych i władz miasta GDYNI. Kiedy budynki w centrum Gdyni zostaną prawidłowo oznakowane? Czy t… https://t.co/i8pACHnEhs
Pozwól do siebie dojechać https://t.co/v2tctA2SA1 przez @YouTube
ROZPOZNAJESZ TE OSOBY – powiadom policję https://t.co/tC7iKJLKfC przez @Tweet
RT @Wiadomosci_PR: "To działanie na zamówienie totalnej targowicy", "nie istnieje dialog między rządem a KE" - europosłowie komentują rezol…
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.