W Gdyni dni żeglarstwa: ruszyły Volvo Gdynia Sailing Days!!!

W Gdyni dni żeglarstwa: ruszyły Volvo Gdynia Sailing Days!!! Centrum prasowe Volvo

Przed nami 18. odsłona wielkiego żeglarskiego święta! Tegoroczne Volvo Gdynia Sailing Days potrwa od 3 do 23 lipca, co oznacza trzy tygodnie emocjonujących zmagań na wodzie oraz fantastycznych atrakcji na lądzie.

W programie między innymi mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser Radial oraz mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy niepełnosprawnych. Po sportowych wrażeniach będzie można odpocząć w zaciszu sali kinowej podczas Festiwalu Filmów Żeglarskich.

Volvo Gdynia Sailing Days to najbardziej prestiżowy cykl regat w kraju i jednocześnie największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego.
Trzeba podkreślić, że ta impreza to nie pojedyncze zawody, tylko festiwal sportowy, który ma na celu przybliżyć różne klasy oraz pokazać wartości i całe spektrum możliwości, jakie daje żeglarstwo. W Gdyni rywalizować będą dzieci, profesjonalni zawodnicy oraz starsi i niepełnosprawni żeglarze, zatem szczególnie na przykładzie tych regat widać, że żeglarstwo jest sportem absolutnie dla każdego – podkreśla Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

{youtube}no4_KdDeUWo{/youtube}

MISTRZOWSKI PROGRAM
W Żeglarskiej Stolicy Polski wystartuje ponad 1000 żeglarzy z 34 krajów. Przez trzy tygodnie zawodnicy rywalizować będą w 21 klasach regatowych. Na wodzie zobaczymy medalistów mistrzostw świata i Europy, uczestników Igrzysk Olimpijskich, zawodników kadry narodowej seniorów i juniorów, żeglarzy niepełnosprawnych oraz amatorów, co udowadnia, że żeglarstwo jest sportem dla każdego. Na zwycięzców czeka 280 medali, 150 pucharów, nagród oraz wyróżnień.

Podczas tegorocznej edycji VGSD rywalizacja odbędzie się w następujących konkurencjach:

03-05 lipca  Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach Laser Standard i Laser Radial;
06-13 lipca  Mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser Radial;
08-09 lipca  Puchar VGSD w klasach Delphia 24, Scandinavia/Skippi 650, Micro;
13-16 lipca  Puchar Europy w klasie 29er;
14-16 lipca  Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach Finn, 470, 49er, RS:X;
15-16 lipca  Puchar VGSD w klasach A-Class, Hobie Cat 16, Formula Open;
17-19 lipca  Puchar Miasta Gdyni w klasach Laser 4.7, Laser Radial, 420;
17-19 lipca  Puchar Trenerów YKP Gdynia w klasie Optimist – grupa B;
18-22 lipca  Mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy niepełnosprawnych w klasach Skud 18, Hansa 303, 2.4 mR;
21-23 lipca  Mistrzostwa Polski w klasie 505;

ATRAKCJE DLA DZIECI
Na najmłodszych podczas VGSD czeka mini strefa żeglarska. Dzieci będą mogły wziąć udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej – PolSailing. Darmowy program jest największym, kompleksowym przedsięwzięciem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz z wykorzystaniem środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zapisy oraz szczegółowe informacje  o programie dostępne będą w biurze regat i na stronie polsailing.pl.

Codziennie, w godzinach od 10:30 do 17:30, na Plaży Śródmieście funkcjonować będzie strefa VGSD, w której odbywać będą się animacje dla dzieci oraz bezpłatne zajęcia sportowe dla dorosłych. Gry zręcznościowe i pamięciowe, quizy, zumba, zajęcia edukacyjne z Akwarium Gdyńskim czy tworzenie zabawek z recyklingu to tylko niektóre z przygotowywanych atrakcji.

FESTIWAL FILMÓW ŻEGLARSKICH
Tegorocznej edycji VGSD towarzyszyć będzie niezwykle atrakcyjna oferta filmowa. W zeszłym roku na Placu Grunwaldzkim ulokowane zostało kino plenerowe, w tym roku miłośnicy filmów zostaną rozpieszczeni jeszcze bardziej. Od 7 do 22 lipca Gdyńskie Centrum Filmowe gościć będzie Festiwal Filmów Żeglarskich. O godzinie 11:00 prezentowane będą filmy dla dzieci, o 18:00 dla szerokiej publiczności. Wszystkie projekcje połączy jedno: żeglarstwo. Wśród tytułów m.in.: „Wyspa Skarbów”, „Niedzielny żeglarz” czy „Pippi wśród piratów” Wstęp bezpłatny!

UDANA WSPÓŁPRACA Z VOLVO
Regaty Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku, a od 2012 roku ich partnerem oraz sponsorem tytularnym jest Volvo. I będzie tak co najmniej do 2019 roku, bowiem w zeszłym roku Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu przedłużyły współpracę o trzy lata.

Dla odwiedzających Gdynię oraz jej mieszkańców Volvo tradycyjnie przygotowało szereg ciekawych atrakcji. Na Placu Grunwaldzkim po raz kolejny powstanie Miasteczko Volvo, w którym będzie można zobaczyć najnowszy model Volvo XC60 oraz całą gamę serii 90: S90, XC90, V90 Cross Country. Natomiast w Marinie Gdynia wyeksponowane będzie nowe Volvo S90 w towarzystwie samochodu ciężarowego Volvo FH16 Performance Edition. Volvo Fika Cafe będzie serwować wyśmienitą kawę oraz szwedzkie smakołyki. Dostępne będzie również stanowisko z akcesoriami z serii Volvo Ocean Race, na którym będzie można nabyć gadżety z serii żeglarskiej.

Wszystkie szczegóły związane z tegoroczną edycją VGSD, w tym program regat, ramowy plan atrakcji oraz szczegóły związane z zapisami na Festiwal Filmów Żeglarskich dostępne są na stronie www.gdyniasailingdays.pl.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on wtorek, 04 lipiec 2017 20:58

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

@YouTube Ku uwadze radnych i władz miasta GDYNI. Kiedy budynki w centrum Gdyni zostaną prawidłowo oznakowane? Czy t… https://t.co/i8pACHnEhs
Pozwól do siebie dojechać https://t.co/v2tctA2SA1 przez @YouTube
ROZPOZNAJESZ TE OSOBY – powiadom policję https://t.co/tC7iKJLKfC przez @Tweet
RT @Wiadomosci_PR: "To działanie na zamówienie totalnej targowicy", "nie istnieje dialog między rządem a KE" - europosłowie komentują rezol…
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.