Mistrzynie po raz trzeci poza zasięgiem Basketu 90!

Basket 90 Gdynia – Ślęza Wrocław Basket 90 Gdynia – Ślęza Wrocław Piotr Sukiennicki

Trzeci mecz i trzecia porażka z mistrzyniami Polski. Tym razem Basket 90 nie sprostał Ślęzie w meczu 4 kolejki fazy grupowej Euro Cup.

Mecz początkowo był bardzo wyrównany. Na punkty wrocławianek odpowiadały koszykarki Basketu 90. Pod koniec pierwszej kwarty jednak w wyniku prostych strat po stronie gospodyń mistrzynie uzyskały sześciopunktową przewagę. Ten dystans powiększyła do dziewięciu oczek jeszcze przed przerwą. W drużynie miejscowej widoczny był brak Kahleah Copper, która leczy kontuzję kolana. W szeregach zespołu wrocławskiego brylowała Sharnee Zoll-Norman, na którą gdynianki nie potrafiły znaleźć recepty.

Po trzeciej kwarcie przyjezdne dołożyły jeszcze jedno oczko i prowadziły 10 punktami. W ostatniej części gry Anna Makurat i Aldona Morawiec trójkami dały sygnał do odrabiania strat. Miejscowe zbliżyły się nawet na trzy punkty i zapowiadała się emocjonująca końcówka. Niestety, dwa chybione rzuty i dwie proste straty dały wrocławiankom możliwość kontrataku, który mistrzynie bezwzględnie wykorzystały.

W drużynie Basketu 90 tym razem najskuteczniejsza była Anna Makurat z 17 punktami. Double double (11 punktów, 14 zbiórek) zanotowała Sofija Aleksandravicius. W zespole gości oprócz Zoll-Norman wyróżniała się Kourtney Treffers (13 punktów) i Agnieszka Kaczmarczyk(12).

Ponieważ AGU Spor w tej kolejce pokonał Istanbul Universitesi 99:64, Basket 90 zajmuje obecnie 3 pozycję w grupie E, z której już pewną promocję ma Ślęza. Gdyniankom pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze z tureckimi zespołami. Kwestia awansu z grupy będzie się zatem ważyć do ostatniego spotkania.