lipiec 26, 2017

„Samorządy z Kukizem”

By Biuro Posła na Sejm RP Andrzeja Kobylarza czerwiec 28, 2017 260 0

Kukiz’15 rozpoczyna akcję „Samorządy z Kukizem”, której efektem ma być odpolitycznienie samorządów w przyszłorocznych wyborach. Punktualnie o godzinie 10:00 przed gdańskim Nowym Ratuszem poseł Andrzej Kobylarz oraz trójmiejscy działacze Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 Anna Błaszczyk i Jacek Hołubowski, zaprezentowali najnowszy projekt ruchu.

 

W dniu 21 czerwca konferencja prasowa w Sejmie zainaugurowała działalność strony www.samorzadyzkukizem.pl, która jest internetową platformą, dzięki której każdy obywatel, grupa mieszkańców, ruch społeczny, czy stowarzyszenie, mogą wystartować w wyborach samorządowych – tłumaczy ideę projektu poseł Andrzej Kobylarz. – Zależy nam, aby w samorządach zasiadali ludzie nie uwikłani w polityczne układy, lokalni działacze oraz osoby zaangażowane w działalność na rzecz „małych ojczyzn”. Dajemy możliwość tym, którzy byli do tej pory blokowani lub którzy nie byli w stanie zaakceptować warunków, jakie stawiały im partie – tłumaczy parlamentarzysta.

Strona www.samorzadyzkukizem.pl to nowatorski pomysł, który ma pomóc ruchowi Kukiz’15 zagospodarować ponad 56 tysięcy miejsc na listach wyborczych, o które w przyszłym roku toczyć się będzie walka wyborcza. Ruch Kukiz’15 zapowiada możliwość startu z jego list, ale nie wyklucza też udzielenia poparcia lokalnym komitetom, czy poszczególnym kandydatom. Poprzez stronę można również zgłosić gotowość wsparcia ruchu w wyborach poprzez wolontariat – roznoszenie ulotek, klejenie plakatów, tworzenie grafik promocyjnych, itp.

- Wierzymy, że dzięki szeroko zakrojonej akcji „rekrutacyjnej” jesteśmy w stanie wyłonić najlepszych kandydatów, którzy będą w stanie godnie reprezentować obywateli w samorządzie – wyjaśnia Anna Błaszczyk, prezes stowarzyszenia Kukiz’15 w gdyńsko-słupskim okręgu wyborczym. – Partie polityczne będą kolejny raz próbowały zawłaszczyć samorząd. Kukiz'15 konsekwentnie realizuje cel przekazania realnej władzy obywatelom, tak jak w wyborach parlamentarnych. Każdy obywatel ma szansę działania na rzecz Polski nie będąc członkiem żadnej partii politycznej, nie będąc w  żadnych układach. Do 30 września można rejestrować się na stronie www.samorzadyzkukizem.pl, a po tym terminie rozpoczniemy rozmowy z kandydatami i układanie list wyborczych – tłumaczy zasadę działania portalu działaczka ruchu.

Jak zapowiadają przedstawiciele Kukiz’15, celem projektu jest umożliwienie jak największej liczbie obywateli startu w wyborach. Ugrupowanie zamierza w nadchodzącej kampanii po raz kolejny zastosować nowatorski pomysł. W ostatnich wyborach parlamentarnych Paweł Kukiz zdecydował się na budowę list wyborczych bez własnych struktur, konstruując listy w sposób oddolny. Teraz ruch udostępnia swoje listy wyborcze obywatelom.

- Projekt „Samorządy z Kukizem” powstał dzięki współpracy różnych środowisk – podkreśla Jacek Hołubowski, działacz ruchu Kukiz’15 w okręgu gdańskim. – Portal www.samorzadyzkukizem.pl to wspólne dziecko Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji, Endecji, Forum Wolnościowego, WoJOWników oraz innych ruchów społecznych. Otwieramy się na różne środowiska, bez żadnych uprzedzeń. Ma nas łączyć jeden cel, jakim jest dobro obywateli – klaruje koncepcję ruchu Kukiz’15 Jacek Hołubowski.

Informacja prasowa

www.akobylarz.pl

Rate this item
(0 votes)
Last modified on środa, 28 czerwiec 2017 18:40

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

Apteka dla aptekarza

Apteka dla aptekarza

Maj 16, 2017 Rate: 5.00

NAJNOWSZE TWEETY

PK: sprzeciw prokuratora w sprawie reprywatyzacji warszawskiej nieruchomości przy ulicy Lwowskiej 15 https://t.co/XED6yKb6RM przez @Tweet
RT @pisorgpl: Młodzi Posłowie #PiS apelują do protestujących: Razem chcemy żyć w Polsce sprawiedliwej, nowoczesnej i bezpiecznej. ➡️Podajci…
CBA Gdańsk: biznesmen korumpował https://t.co/3qe0bozsAZ przez @Tweet
Prokurator zastosował konfiskatę rozszerzoną i przepadek mienia https://t.co/k6ermdLA84 przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Okulary przeciwsłoneczne - porady UOKiK

Policjanci apelują o rozwagę przy pozostawianiu zwierząt w samochodach

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

© 2017 Głos Gdyni All Rights Reserved
Zobacz ostatni sondaż