lipiec 23, 2017

Policjanci apelują o rozwagę przy pozostawianiu zwierząt w samochodach

Policjanci przypominają właścicielom wszystkich zwierząt domowych, a zwłaszcza posiadaczom psów, że pozostawianie zwierząt w zamkniętych samochodach przy obecnie panujących wysokich temperaturach powietrza może doprowadzić do ich wycieńczenia, a nawet śmierci.

W ostatnim tygodniu mundurowi z Gdyni przeprowadzili pierwszą w tym roku interwencję dotyczącą pozostawienia psa w rozgrzanym samochodzie. Właścicielom uratowanego psa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Właścicielom zwierząt domowych, a w tym czworonogów przypominamy, że pozostawiony w nasłonecznionym miejscu pojazd dla każdego żywego stworzenia zamienia się w piekarnik, a temperatura w kabinie sięga nawet ponad 80 stopni Celsjusza. Zwierzęta pozostawione bez dopływu świeżego powietrza i dostępu do wody mogą nie przeżyć w takich warunkach. Policjanci apelują o nie pozostawianie ich w samochodach, jeśli jest to możliwe zabierajmy je ze sobą lub zostawiajmy w domach.

W ubiegłym tygodniu gdyńscy policjanci przeprowadzili pierwszą w tym roku interwencję związaną z pozostawieniem psa w samochodzie zaparkowanym na nasłonecznionym parkingu. Na miejsce skierowany został patrol w skład, którego wchodził przewodnik psa służbowego. Policjanci ujawnili w szczelnie zamkniętym pojeździe wycieńczonego psa. W pobliżu nie było właściciela samochodu, temperatura na zewnątrz wynosiła około 27 stopni Celsjusza. Funkcjonariusze zdecydowali się na wybicie szyby i wyjęcie psa, który już nie reagował na ich sygnały. Policjanci wezwali również na miejsce wolontariuszy gdyńskiego schroniska, którzy zabrali zwierzę na obserwację. Na szczęście zwierzak doszedł do siebie. Bez szybkiej interwencji świadków i policjantów zwierzę nie miałoby szans na przeżycie.

Właściciel psa wrócił do pojazdu około dwie godziny po rozpoczęciu interwencji. Został przewieziony do komisariatu gdzie złożył wyjaśnienia. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi komisariat policji w Gdyni Redłowie. Pozostawienie zwierzęcia w warunkach zagrażających jego życiu wyczerpuje znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Gdynia

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

Apteka dla aptekarza

Apteka dla aptekarza

Maj 16, 2017 Rate: 5.00

NAJNOWSZE TWEETY

RT @pisorgpl: Młodzi Posłowie #PiS apelują do protestujących: Razem chcemy żyć w Polsce sprawiedliwej, nowoczesnej i bezpiecznej. ➡️Podajci…
CBA Gdańsk: biznesmen korumpował https://t.co/3qe0bozsAZ przez @Tweet
Prokurator zastosował konfiskatę rozszerzoną i przepadek mienia https://t.co/k6ermdLA84 przez @Tweet
Antykoncepcyjny niezbędnik wakacyjny https://t.co/XLiupmKzsX przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Okulary przeciwsłoneczne - porady UOKiK

Policjanci apelują o rozwagę przy pozostawianiu zwierząt w samochodach

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

© 2017 Głos Gdyni All Rights Reserved

Odwiedza nas 354 gości oraz 0 użytkowników.