lipiec 26, 2017

Park Centralny – od Ciebie zależy, jak będzie wyglądać

Zabierz głos w sprawie przyszłości terenów pomiędzy ulicami Legionów i Świętojańską. Prezydent Wojciech Szczurek zaprezentował na początku maja wstępną koncepcję utworzenia w tym miejscu Parku Centralnego. Została ona życzliwie przyjęta przez gdynian.

Zgodnie z założeniami w miejscu tym powstanie rozległy teren rekreacyjny z podziemnym parkingiem. Od 16 czerwca do 7 lipca zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Pomogą one w przygotowaniu optymalnych i oczekiwanych rozwiązań przestrzennych dla tej części Wzgórza Św. Maksymiliana.

W założeniu będzie to teren rekreacyjny, urządzony nowocześnie, z małą gastronomią, ciekawymi rozwiązaniami, urokliwą zielenią i wodą, która doda całości elegancji, a w upalne dni będzie można przy niej odetchnąć. W zaprezentowanych, ale bardzo wstępnych wizualizacjach znalazło się też miejsce na ścieżki biegowe i tor dla rolkarzy. 
Konsultacje społeczne będą dotyczyły założeń do przygotowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i docelowej koncepcji zagospodarowania terenu.  24 maja Rada Miasta Gdyni podjęła stosowną uchwałę, która rozpoczyna prace nad nowym planem miejscowym. Konsultacje pomogą władzom miasta w podjęciu najkorzystniejszych decyzji. Można wziąć w nich udział w różnej formie: przyjść na spotkanie, wziąć udział w spacerze badawczym lub wypełnić formularz konsultacyjny. 
 
A oto szczegóły, dotyczące sposobu przeprowadzenia konsultacji:
 
· 20 czerwca 2017 r. o godz. 17.30 w Urzędzie Miasta Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, w sali 105 odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców, z możliwością składania uwag i propozycji. 
· od 16 czerwca 2017 r. do 3 lipca 2017 r. do godz. 14.00 można przesyłać lub dostarczyć wypełniony formularz konsultacyjny. Będzie on dostępny od 16 czerwca w Biuletynie informacji Publicznej na stronie gdynia.pl (wejście przez zakładkę „Inne” – komunikaty) i w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54. Wypełnione formularze konsultacyjne można dostarczyć osobiście,  elektronicznie i pocztą tradycyjną:
     - drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
     - drogą korespondencyjną na adres: Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia, z dopiskiem: „Konsultacje społeczne: Park Centralny”,
      - osobiście: Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00 (okienko po prawej stronie, na parterze po wejściu do budynku UM), z dopiskiem: „Konsultacje społeczne: Park Centralny”.
· 22 czerwca 2017 r. o godz. 17.30 i 24 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 odbędą się spacery badawcze, podczas których będą zbierane uwagi. Zbiórka przed głównym wejściem do Urzędu Miasta Gdyni (al. Marszałka Piłsudskiego 52/54). 
 
Trzeba pamiętać, że nie będą rozpatrywane uwagi, opinie i propozycje, które wpłyną lub zostaną dostarczone po godz. 14 w dniu 7 lipca lub na formularzu konsultacyjnym nie będzie czytelnego imienia i nazwiska osoby wypełniającej.

Źródło: UM Gdyni

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piątek, 02 czerwiec 2017 12:01

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

Apteka dla aptekarza

Apteka dla aptekarza

Maj 16, 2017 Rate: 5.00

NAJNOWSZE TWEETY

PK: sprzeciw prokuratora w sprawie reprywatyzacji warszawskiej nieruchomości przy ulicy Lwowskiej 15 https://t.co/XED6yKb6RM przez @Tweet
RT @pisorgpl: Młodzi Posłowie #PiS apelują do protestujących: Razem chcemy żyć w Polsce sprawiedliwej, nowoczesnej i bezpiecznej. ➡️Podajci…
CBA Gdańsk: biznesmen korumpował https://t.co/3qe0bozsAZ przez @Tweet
Prokurator zastosował konfiskatę rozszerzoną i przepadek mienia https://t.co/k6ermdLA84 przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Okulary przeciwsłoneczne - porady UOKiK

Policjanci apelują o rozwagę przy pozostawianiu zwierząt w samochodach

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

© 2017 Głos Gdyni All Rights Reserved