lipiec 26, 2017

„Gotuj się dla Mariusza” charytatywnie

W niedzielę 4 czerwca szykuje się niezwykła akcja charytatywna pod hasłem „Gotuj się dla Mariusza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc w walce z ciężką chorobą nowotworową. Wydarzenie połączone będzie z próbą bicia kulinarnego rekordu Polski.

 Akcja „Gotuj się dla Mariusza" zorganizowana jest dla Mariusza Judyckiego – aktywnego kibica Arki Gdynia, który walczy z glejakiem mózgu. Zebrane fundusze w całości zostaną przekazane na jego leczenie. – mówi Janina Wasylka współorganizatorka wydarzenia.

 
Wolontariuszy kwestujących na rzecz Mariusza będzie można spotkać w okolicach muszlikoncertowej na placu Grunwaldzkim w godz. 11.00-18.00. Ci zaś, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście w wydarzeniu, mogą okazać pomoc, wpłacając cegiełki na konto PKO BP 94 1020 1853 0000 9102 0056 2371 w tytule wpisując hasło: Gotuj się dla Mariusza.
 
Akcji charytatywnej towarzyszyć będzie atrakcyjne wydarzenie, jakim jest bicie kulinarnego rekordu Polski. Wezmą w nim udział zawodowi kucharze z gdyńskich szkół i przedszkoli, którzy wspólnie z organizatorem ugotują największą w Polsce zupę owocową.
 
W gdyński Dzień Dziecka zapraszamy na plac Grunwaldzki przy muszli koncertowej, gdzie ustawimy dość spory garnek, bo o pojemności 3 m³, czyli 3000 litrów, w którym ugotujemy 500 litrów zupy wiśniowej z makaronem, czym ustanowimy oficjalny rekord Polski – tłumaczy Jarosław Kłodziński, współorganizator akcji.
 
Sam garnek waży ponad 500 kg i jest stalowym prostopadłościanem o wysokości 2 m. Aby do niego zajrzeć, trzeba wejść na specjalne rusztowanie. Gotowanie rozpocznie się już o 4 rano i potrwa do godz. 14.00.
 
Oczekiwanie na degustację umilać będą występy artystyczne dzieci. Dodatkowo, podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody dla Szkół Podstawowych w konkursie Moja Szkoła jest najlepsza.
 
Akcja odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 13.00 na placu Grunwaldzkim (muszla koncertowa) obok Teatru Muzycznego.

Źródło: UM Gdyni

Rate this item
(0 votes)
Last modified on środa, 31 maj 2017 11:47

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

Apteka dla aptekarza

Apteka dla aptekarza

Maj 16, 2017 Rate: 5.00

NAJNOWSZE TWEETY

PK: sprzeciw prokuratora w sprawie reprywatyzacji warszawskiej nieruchomości przy ulicy Lwowskiej 15 https://t.co/XED6yKb6RM przez @Tweet
RT @pisorgpl: Młodzi Posłowie #PiS apelują do protestujących: Razem chcemy żyć w Polsce sprawiedliwej, nowoczesnej i bezpiecznej. ➡️Podajci…
CBA Gdańsk: biznesmen korumpował https://t.co/3qe0bozsAZ przez @Tweet
Prokurator zastosował konfiskatę rozszerzoną i przepadek mienia https://t.co/k6ermdLA84 przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Okulary przeciwsłoneczne - porady UOKiK

Policjanci apelują o rozwagę przy pozostawianiu zwierząt w samochodach

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

© 2017 Głos Gdyni All Rights Reserved