Wspólne projektowanie przestrzeni przy Chwarznieńskiej

Wspólne projektowanie przestrzeni przy Chwarznieńskiej fot.LIS

Studenci architektury Politechniki Gdańskiej ponownie spotkali się z mieszkańcami Witomina, by rozmawiać o zagospodarowaniu przestrzeni w rejonie rewitalizacji. W czwartek, 18 maja, „na tapetę” wzięli tereny przy ul. Chwarznieńskiej, przy budynkach od numeru 4 do 8.

By teren stał się przestrzenią przyjazną i zachęcająca do aktywności na świeżym powietrzu zaproponowano inne wykorzystanie dotychczasowego parkingu. Teren ten miałyby stać się zielonym placem rekreacji . Auta mogłyby parkować na niewykorzystanych dotychczas terenach na obrzeżach osiedla. Wzdłuż chodników można ustawić dodatkowe ławki, a przy sklepie, z którego najczęściej korzystają mieszkańcy,  powinna powstać przestrzeń do odpoczynku po pracy i codziennych zakupach.

Między innymi takie propozycje przygotowali studenci architektury z Politechniki Gdańskiej, którzy od kilku tygodni pracują nad koncepcją zagospodarowania terenu na rewitalizowanej zachodniej części Witomina – Radiostacja. Pracę studentów obrazują makiety, które pomagają w dyskusji nad przyszłością dzielnicy.

W czwartek odbyły się warsztaty konsultacyjne, podczas których zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy rewitalizowanego obszaru zgłaszali swoje uwagi. To kolejne spotkanie z serii tych prowadzonych w zachodniej części Witomina-Radiostacji. W przyszłym tygodniu planowane jest podsumowanie cyklu. 26 i 27 maja w godzinach 12.00 – 20.00 studenci wspólnie z mieszkańcami będą w terenie, w skali 1:1,  testować zaproponowane rozwiązania architektoniczne. Na osiedlu tymczasowo zostaną ustawione dodatkowe ławki, elementy miejskiej zieleni, a także grill. Architekci będą obserwować, czy mieszkańcy chcą korzystać z nowych rozwiązań i czy takie zmiany to ich zdaniem dobry pomysł.

Studentów będzie można spotkać na terenie dawnych kortów tenisowych (przy lesie), na placu przy świetlicy Vitava, na ul. Widnej 8 oraz przy ulicy Nauczycielskiej (przejazd do ul. Widnej).

Źródło: UM Gdyni

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piątek, 19 maj 2017 20:54

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

Polityka gospodarcza w warunkach niepewności https://t.co/qTpeNwdV0C przez @Tweet
Pikieta „Prawa kobiet to prawa człowieka” https://t.co/qKsbrFasEd przez @Tweet
RT @Kukiz15: .@pkukiz: . Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych Państw- czy to w postaci rezolucji cz…
O co Wy na to? https://t.co/NDzvAC2Vzq
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.