Dotyczy uzupełnienia przepisów kodeksu karnego

By Jerzy Siwołowski wrzesień 08, 2017 1206 0

Proponuję by art. 218 kodeksu karnego uzupełnić o §4 w brzmieniu, kto nie wypłaca wynagrodzenia za wykonaną pracę lub ten, kto czerpie korzyści z pracy wykonanej nawet bez umowy, za którą to pracę nie wypłacił wynagrodzenia podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Pewnie każda i każdy z Państwa zetknął się z problemem ludzi, którzy za wykonaną pracę nie otrzymali wynagrodzenia. Niestety sprawcy takiego czynu pozostają bezkarni, ponieważ nasze prawo karne pomija takie czyny.  

Uważam, że złodziei wynagrodzenie za pracę można powstrzymać przez penalizację takich czynów. Niestety moich poglądów nie podzielają decydenci, którzy zaczadzeni komunistycznym liberalizmem ciągle głoszą, że pierwszy milion trzeba ukraść. Moje możliwości są mocno ograniczone, ponieważ od siedmiu lat jestem „przywiązany do łóżka„.

Stąd moja prośba do Państwa o podjęcie aktywnych działań zmierzających do karania złodziei wynagrodzenia za pracę. Od trzydziestu lat śledzę stosowanie przepisów prawa regulujących wykonywanie pracy. Niestety do dnia dzisiejszego stosunki pracy reguluje prawo ukształtowane według zasad obowiązujących w Polsce w latach siedemdziesiątych, czyli zgodnie z filozofią komunistyczną.

Niestety aktualni posłowie pomimo moich apeli nie byli zainteresowani zmianami prawa w zakresie ochrony wynagrodzenia za pracę. Odnoszę wrażenie, że są zaczadzeni ponowoczesnym marksizmem i udają, że nie dostrzegają draństwa, w którym biorą udział, popełniając przy tym ciężki grzech cudzy i to z rodzaju grzechów wołających o pomstę do nieba.  

Obecnie nasz Sejm i Rząd dobrej zmiany wspiera lub przynajmniej toleruje szarą strefę przedsiębiorczości.

Rozbudowany urząd Państwowej Inspekcji Pracy zajmuje się jedynie pracownikami, którymi zgodnie z przepisami, art. 2 Kodeksu pracy są osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.

Przepisy kodeksu pracy oraz kodeksu karnego przewidują sankcje jedynie za naruszanie praw pracowników. Osoby pracujące pozbawione statusu pracownika praktycznie nie podlegają ochronie prawnej. Odpowiada za zatrzymanie wynagrodzenia tylko ten, kto zatrudnia pracowników, to jest odpowiednio do przepisów art. 282 w związku z art. 2 kodeksu pracy.

Uważam, że jedynie zagrożenie karą więzienia powstrzyma tych nieuczciwych przedsiębiorców przed kradzieżą wynagrodzenia za pracę. Mam nadzieje, że wspólnie przezwyciężymy brak woli naprawienia krzywdy wyrządzanej najczęściej ludziom młodym.

Jerzy Siwołowski

Gdynia wrzesień 2017r

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piątek, 08 wrzesień 2017 21:15

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

NAJNOWSZE TWEETY

Polityka gospodarcza w warunkach niepewności https://t.co/qTpeNwdV0C przez @Tweet
Pikieta „Prawa kobiet to prawa człowieka” https://t.co/qKsbrFasEd przez @Tweet
RT @Kukiz15: .@pkukiz: . Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych Państw- czy to w postaci rezolucji cz…
O co Wy na to? https://t.co/NDzvAC2Vzq
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.