E(x)plory 2018 wzywa młodych naukowców!

Dziś ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory 2018. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13-20 lat, zainteresowanej nauką i nowymi technologiami. Autorzy najlepszych projektów będą mieli szansę na wygranie stypendiów oraz wyjazdów na największe zagraniczne festiwale naukowe.

 

Konkurs Naukowy E(x)plory od 6 lat organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Konkurs jest częścią Programu E(x)plory, który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promuje ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13-20 lat.

Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz „jak?” „dlaczego?” i „po co?”, to znaczy, że Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie! – opowiada Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. Szukamy osób zafascynowanych sztuczną inteligencją, innowacyjnymi rozwiązaniami, badających otaczającą nas przyrodę lub po prostu mających niezwykły pomysł na projekt społeczny – dodaje.

W kolejnych etapach konkursu, wybrane przez ekspertów projekty wezmą udział w regionalnych edycjach - Festiwalach Naukowych E(x)plory – które odbędą się w 4 miastach w Polsce na przełomie lutego i kwietnia 2018 r. Ostatnim etapem jest zaprezentowanie projektów na finale Konkursu podczas Gdynia E(x)plory Week (druga połowa października 2018 r.). Na laureatów czekać będą stypendia naukowe w wysokości 10 tys., 7 tys. i 5 tys. złotych, a także wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w USA, Expo-Sciences International w Abudabi oraz Infomatrix w Rumunii.

Udział w Intel ISEF to przygoda życia! – mówi Grzegorz Uriasz, laureat zeszłorocznej edycji konkursu. Miałem możliwość spotkania swoich rówieśników - najzdolniejszych osób z całego świata. Bezcennym doświadczeniem były również spotkania z laureatami Nagrody Nobla czy inżynierami NASA. Był to niesamowity i inspirujący czas. – dodaje.

Pomysły na projekty ze wszystkich dziedzin naukowych można zgłaszać pojedynczo lub w dwu- i czteroosobowych zespołach do 31 grudnia 2017 r. Więcej informacji na stronie: www.explory.pl/konkurs-naukowy-explory oraz w filmie. Mecenasem E(x)plory jest Grupa LOTOS.

Masz pytanie dotyczące konkursu? Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


INFORMACJE O ORGANIZACJI

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest Program E(x)plory. Więcej na www.fzt.org.pl

 

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

NAJNOWSZE TWEETY

Polityka gospodarcza w warunkach niepewności https://t.co/qTpeNwdV0C przez @Tweet
Pikieta „Prawa kobiet to prawa człowieka” https://t.co/qKsbrFasEd przez @Tweet
RT @Kukiz15: .@pkukiz: . Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych Państw- czy to w postaci rezolucji cz…
O co Wy na to? https://t.co/NDzvAC2Vzq
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.