ABW i 14 milionów złotych w gotówce

11 lipca 2017 roku, olsztyńscy funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyli ponad 14 milionów złotych w gotówce, zajęli samochody o łącznej wartości ok. 1 miliona złotych oraz zatrzymali właściciela sieci stacji paliw.

 

Ostatnie czynności są efektem wcześniejszych realizacji procesowych przeprowadzonych przez Delegaturę ABW w Olsztynie. Na przełomie marca i kwietnia br. Agencja zatrzymała cztery osoby: dwóch organizatorów rozbitej grupy przestępczej oraz dwóch jej członków. W maju tego roku na terenie Piaseczna zatrzymano w tej sprawie kolejnego członka grupy, zajmującego się rekrutowaniem i obsługą logistyczną tzw. słupów. Zatrzymany 11 lipca 2017 r. właściciel stacji paliw jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie grupy mieli na celu wyłudzenia podatku VAT przy wewnątrzwspólnotowym obrocie paliwami, pranie pieniędzy oraz popełnianie przestępstw karno–skarbowych.

Śledztwo prowadzone przez Delegaturę ABW w Olsztynie dotyczy uszczupleń podatkowych w mieniu Skarbu Państwa przy sprowadzaniu paliw płynnych na terytorium RP. Zatrzymany ostatnio Jarosław K. świadomie nabywał po zaniżonej cenie dla sieci swoich stacji paliwo, pochodzące z procederu przestępczego. Jednocześnie przyjmował korzyści finansowe uzależnione od ilości nabytego towaru. Jarosławowi K. zarzucono udział w wyłudzeniu podatku VAT w kwocie przekraczającej 9 milionów złotych.

Zatrzymany współdziałał z grupą przestępczą rozbitą wcześniej przez ABW. Efektem jego działalności było sprowadzanie do Polski większych ilości paliwa od litewskich i estońskich podmiotów. Generowało to znaczne uszczuplenia w podatku VAT. Skarb Państwa stracił przez to ponad 23 miliony złotych.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on czwartek, 13 lipiec 2017 21:25

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

@YouTube Ku uwadze radnych i władz miasta GDYNI. Kiedy budynki w centrum Gdyni zostaną prawidłowo oznakowane? Czy t… https://t.co/i8pACHnEhs
Pozwól do siebie dojechać https://t.co/v2tctA2SA1 przez @YouTube
ROZPOZNAJESZ TE OSOBY – powiadom policję https://t.co/tC7iKJLKfC przez @Tweet
RT @Wiadomosci_PR: "To działanie na zamówienie totalnej targowicy", "nie istnieje dialog między rządem a KE" - europosłowie komentują rezol…
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.