wrzesień 19, 2017

Radzymin przyzna do 500 zł rodzicom najmłodszych

Kolejna gmina wprowadza bon żłobkowy. Od 1 września br. rodzice najmłodszych dzieci mieszkający w podwarszawskiej gminie Radzymin, będą mogli otrzymać dofinansowanie od 300 do 500 zł miesięcznie do kosztów opieki żłobkowej lub niani w postaci bonu malucha.

Podobne rozwiązanie wprowadzono już w stolicy.

Gmina Radzymin od 1 września wprowadzi dofinansowanie do opieki żłobkowej nad najmłodszymi dziećmi. Radzymińskie świadczenie nosi nazwę „Bon Malucha" i ma wypełnić lukę w wsparciu rodzin z małymi dziećmi, dla których kończą się urlopy rodzicielskie, a których dzieci nie weszły jeszcze w wiek przedszkolny.

„Bon malucha to nasza propozycja dla młodych rodzin, które wybrały gminę Radzymin na swoje miejsce do życia, a nie mają wsparcia ze strony dziadków w wychowaniu małych dzieci. W ciągu ostatnich dwóch lat praktycznie rozwiązaliśmy problem dostępności miejsc w przedszkolach w naszej gminie, a teraz chcemy pomóc rodzicom najmłodszych radzyminiaków poprzez dofinansowanie do kosztów opieki w żłobkach, klubach dziecięcych, przez dziennych opiekunów lubi nianie" - powiedział Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina. 

Jego zdaniem tego typu działania przynoszą gminie długofalowy rozwój, integrują społeczność i zachęcają do płacenia podatków w miejscu zamieszkania. 

Wnioski o bon będą mogli składać posiadacze Radzymińskiej Karty Mieszkańca, którą mogą otrzymać osoby zamieszkałe w gminie Radzymin i płacące tam podatki. Świadczenie ma przysługiwać rodzinom, które mają na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko w wieku od 13 miesiąca życia do ukończenia 31 sierpnia roku, w którym dziecko ukończy 3 rok życia i korzystają z usług żłobka, klubu dziecięcego, dziennego opiekuna lub niani na podstawie odpowiedniej umowy. Wysokość bonu wyniesie miesięcznie 300,00 zł w przypadku, gdy rodzice mają na utrzymaniu jedno dziecko, 400 zł w przypadku utrzymywania dwójki dzieci i 500 zł w przypadku, gdy rodzice mają na utrzymaniu troje lub więcej dzieci.

W odróżnieniu od bonu malucha, który od września będzie wypłacać Warszawa, w gminie Radzymin przy przyznawaniu świadczenia nie będzie brane pod uwagę  kryterium dochodowe. O dofinansowanie można wystąpić bez ograniczeń w postaci maksymalnego dochodu na członka rodziny. Jedynym warunkiem jest zamieszkanie w gminie Radzymin i odprowadzanie tam podatku, oraz udokumentowane koszty opieki. Stosowne wnioski już wkrótce będzie można składać w Centrum Usług Wspólnych w Radzyminie. 

„Pomagamy młodym rodzinom w opiece nad dziećmi, w powrocie rodziców na rynek pracy i jednocześnie obwarowujemy Bon Malucha w taki sposób, aby środki mogły być przeznaczone wyłącznie na dzieci. Dofinansowanie będzie stanowić nawet połowę kosztów żłobka. Jeśli nasz program zadziała, być może korzystnym efektem ubocznym będzie powstanie większej ilości prywatnych żłobków na terenie gminy, bo ludzi będzie stać na skorzystanie z ich usług" - dodał Chaciński.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Rate this item
(0 votes)
Last modified on poniedziałek, 10 lipiec 2017 11:21

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

NAJNOWSZE TWEETY

Pełna realizacja prawa do obrony koniecznej https://t.co/DSJSfZ9fgK przez @Tweet
MS: rząd za szerszym prawem do obrony koniecznej https://t.co/tPWyoePl8y przez @Tweet
Pierwszy dzień 42. FPFF https://t.co/Jctjn7kAd5 przez @Tweet
Koalicja przeciwko koncernom unikającym podatków https://t.co/IuqbPykosJ przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

Please publish modules in offcanvas position.