lipiec 26, 2017

16. Pomorskie Warsztaty Filmowe

archiwum archiwum fot. Czesław Mikołajew

Ruszają zapisy na 16. Pomorskie Warsztaty Filmowe! Przez cztery miesiące ich uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat tworzenia filmów fabularnych, a wszystko pod okiem praktyków kina i znakomitych wykładowców.

 

W trakcie warsztatów zrealizujemy krótki film fabularny. Najpierw jednak uczestnicy przygotują się do pracy w sposób praktyczny, tzn. pochylą się nad scenariuszem pod okiem Grzegorza Łoszewskiego – znakomitego scenarzysty i wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Następnie przygotujemy się do zdjęć, skompletujemy obsadę aktorską – to będą aktorzy zawodowi oraz ekipa filmowa. Zdjęcia i część reżyserską poprowadzi Wojciech Marczewski – wybitny polski reżyser i wykładowca. – tłumaczy Jerzy Rados, Zastępca Dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Ostatnim etapem będzie postprodukacja, czyli montaż i udźwiękowienie.
 
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli czerpać wiedzę od specjalistów takich jak: scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. „Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu”), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. „Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Weiser”), operator obrazu Sławomir Pultyn (m.in. „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf”) oraz montażystka Milenia Fiedler (m.in. „Weiser”, „Katyń”, „Wałęsa”).
 
W 16. Pomorskich Warsztatach Filmowych może wziąć udział każdy w wieku od 18 do 35 lat. Zajęcia odbywać się będą od października do grudnia 2017 roku. Zainteresowani uczestniczeniem w warsztatach powinni wypełnić wniosek zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: http://www.gsf.pl/. Do wniosku należy dołączyć m.in. opis pomysłu na krótki film fabularny oraz swoje dotychczasowe prace twórcze (literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne). Załączone dokumenty i prace należy opisać oraz zamieścić na płycie CD lub DVD i dostarczyć osobiście albo wysłać pocztą na adres Gdyńskiej Szkoły Filmowej (81-372 Gdynia, Plac Grunwaldzki 2) z dopiskiem „Warsztaty”. Spośród wszystkich kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji, czyli rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zaprosi na 16. Pomorskie Warsztaty Filmowe dwunastu uczestników.
 
Zgłoszenia i prace można wysyłać do 30 lipca.

Źródło: UM Gdyni

Rate this item
(0 votes)
Last modified on wtorek, 20 czerwiec 2017 20:38

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

Apteka dla aptekarza

Apteka dla aptekarza

Maj 16, 2017 Rate: 5.00

NAJNOWSZE TWEETY

PK: sprzeciw prokuratora w sprawie reprywatyzacji warszawskiej nieruchomości przy ulicy Lwowskiej 15 https://t.co/XED6yKb6RM przez @Tweet
RT @pisorgpl: Młodzi Posłowie #PiS apelują do protestujących: Razem chcemy żyć w Polsce sprawiedliwej, nowoczesnej i bezpiecznej. ➡️Podajci…
CBA Gdańsk: biznesmen korumpował https://t.co/3qe0bozsAZ przez @Tweet
Prokurator zastosował konfiskatę rozszerzoną i przepadek mienia https://t.co/k6ermdLA84 przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Okulary przeciwsłoneczne - porady UOKiK

Policjanci apelują o rozwagę przy pozostawianiu zwierząt w samochodach

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

ORP Czajka - 50 lat pod biało-czerwoną banderą

Eksperci: arytmie serce w Polsce i Europie osiągają rozmiary epidemii

© 2017 Głos Gdyni All Rights Reserved
Zobacz ponownie