Kurtyny 2017 zostały wręczone

Podczas Gali Finałowej II edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack Podczas Gali Finałowej II edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack Piotr Kwiatkowski

Podczas Gali Finałowej II edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack w dniu 2.12.2017r. wszystkim tegorocznym uczestnikom zostały wręczone "Kurtyny na BIS":

 

- dla teatru BIURO RZECZY OSOBISTYCH w spektaklu "Anima” za piękną grę bez słów, która dotyka tajemnicy relacji międzyludzkich i zaprasza do spojrzenia w głąb samego siebie.

- dla Grupy Teatralnej przy Gimnazjum nr 2 w Gdyni w spektaklu "Życie to krótki sen” za widowiskową wędrówkę po świecie literatury i rozważania o przemijaniu.

- dla teatru CZARNE OWIECZKI za spektakl „Pajacyk - Pinokio” za subtelność interpretacji aktorskiej i sceniczną harmonię.

- dla AMATORSKIEGO TEATRU DZIECI i MŁODZIEŻY z Żukowa w spektaklu „ Gdzie wy macie Polskę?” za przywracanie rangi słowom i symbolom , a także za przywracanie wiary, że wielu jest takich, którzy zachowaliby się jak trzeba.

- dla teatru BAMBO w spektaklu „ Bajka o sennej nutce” za stworzenie przedstawienia, w którym widz może wejść w świat muzyki i dobrze się tam bawić.

- dla PILSKIEGO TEATRU TAŃCA w spektaklu "Samotność” za subtelność scenariusza i widowisko, które pozwala dotknąć tajemnicy uczucia.

- dla MAŁEJ AKADEMII TEATRALNEJ z Pruszcza Gdańskiego w spektaklu „ W oparach absurdu” za kreacje aktorskie i sceniczną różnorodność.

- dla TEATRU 40 SERC z Rumi w spektaklu „Pieśń słoneczna” za pokazanie urody świata, mimo chaosu codzienności i za powielanie tego piękna w artystycznych przedsięwzięciach.

- dla Sceny Młodych Małego Kacka w spektaklu "Nie wszystko o mojej matce” za artystyczną spójność w różnorodności i bogactwo teatralnych portretów.

- dla teatru KŁOBUCZKI w spektaklu „Za niebieskimi drzwiami” za wykorzystanie nowatorskich rozwiązań scenicznych do zbudowania niczym nieograniczonego świata wyobraźni, by pokazać jak ważna jest przyjaźń i miłość.

- dla teatru MAGAPAR w spektaklu „Wspomnienie o Jonaszu”, za baśniową opowieść, która przypomina, że każdy z nas ma w sobie coś z Jonasza.

- dla Grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 164 W Krakowie z w spektaklu „Chodź...” za artystyczne zaproszenie do poszukiwania odpowiedzi na pytania egzystencjalne, a także za nadzieję na zwycięstwo prawdy, dobra i piękna.

Ponadto zostały wręczone:

Nagroda główna - ZŁOTA KURTYNA dla teatru BAMBO w spektaklu "Bajka o sennej nutce” za uniwersalność przesłania i wirtuozerię sceniczną


KURTYNA SPECJALNA ODKRYCIE PRZEGLĄDU dla teatru CZARNE OWIECZKI w spektaklu „Pajacyk – Pinokio” za minimalizm i subtelność formy oraz pełnię artystycznego przekazu, który przeciera ścieżki prawdom ewangelicznym.

KURTYNA NA BIS za najlepszą kreację aktorską dla pani Y (Aleksandry Mikołajczyk) za rolę w spektaklu „W oparach absurdu”
NAGRODA PUBLICZNOŚCI dla Sceny Młodych Małego Kacka

ADMIRATORSKA KURTYNA od anonimowego sponsora dla PILSKIEGO TEATRU TAŃCA za artystyczną wizję przełamywania barier otwartość i kreatywność w spektaklu "Samotność”

 
 
II Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack 2017 odbył się w dniach 26.11-2.12 w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdyni. Organizatorem jest Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury Mały Kack w Gdyni.
 
Monika Baran
Rate this item
(0 votes)
Last modified on poniedziałek, 04 grudzień 2017 14:38
Monika Baran

tel. 602262007, 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

W Twojej sprawie

POMORSKIE ekoŚwięta

POMORSKIE ekoŚwięta

Gru 17, 2017 Rate: 0.00

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

Gru 13, 2017 Rate: 0.00

NAJNOWSZE TWEETY

O zakaz używania pirotechniki na obszarze miasta Gdyni https://t.co/4zPQYAO6rk przez @Tweet
https://t.co/P1GKrTz24p
Bilety metropolitalne za złotówkę https://t.co/Nc7TVcHry0 przez @Tweet
Pomorscy czują klimat! Bądź jak oni! https://t.co/gWiX6ZgJWC przez @Tweet
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Dotyczy uzupełnienia przepisów kodeksu karnego

Please publish modules in offcanvas position.